"Klobouk dolů," řekl i Marek Suchý, když slyšel, kolik zápasů už jeho protějšek absolvoval. Ve čtvrtek večer (od 18 hodin SEČ) se číslo zastaví na 111. Do tolika bitev nezasáhl nikdo v historii Ázerbájdžánu - až fotbalista s pověstí zarputilého bojovníka, který v létě oslavil 35. narozeniny.

Sadigov je muž mnoha tváří. Třikrát si vyzkoušel angažmá v Turecku, ale to není to hlavní. 

České fanoušky možná překvapí, že si pamatuje ono šokující utkání z roku 2009, kdy Ázerbájdžán na turnaji v Emirátech zdolal Česko vedené Michalem Bílkem. 

Ale to není vše: Sadigov s Karabachem válčí na evropské scéně, když ho jako kapitán přivedl do Ligy mistrů. A perlička na konec? Tenhle borec si už zároveň vyzkoušel post trenéra juniorky Karabachu - i tady se jedná o (byt mládežnickou) Ligu mistrů. 

Jak se česká reprezentace postaví k jeho rozlučce? Suchého vzkaz zní: "S žádným slitováním." 

Scházelo málo a Sadigov by už fotbal nehrál. „Byl jsem rozhodnutý skončit mnohem dřív. Ale tady kouč národního týmu Prosinečki to nedovolil. Přesvědčil mě, abych pokračoval. Moc mu děkuju," uvedl lídr Ázerbájdžánu. Sám si výjimečnost okamžiku nepřipouští: "Máme i jiné hráče, kteří mě za pár let mě překonají." 

Až jednou tamní svaz bude hledat nového trenéra, kdo ví – třeba ukáže na Sadigova.

Každopádně: ani Poborský nebyl českým rekordmanem napořád. Překonal ho brankář Petr Čech.