Hložek při teprve třetím startu v základní sestavě zajistil Leverkusenu ve 40. minutě vedení 2:1. Český reprezentant si připsal druhý ligový zásah v bundesligovém ročníku, ve kterém dosud zasáhl do 21 zápasů.

Schick v 53. minutě čtvrtou brankou v sezoně zvýšil na 3:1 a jeho trefa byla po snížení domácích nakonec vítězná. Navázal na vystoupení v osmifinále Evropské ligy s Karabachem, v němž v prvním duelu zařídil v nastavení remízu a v odvetě dvěma góly v nastavení postupovou výhru.

Patrik Schick - Fotbalista Leverkusenu Patrik Schick se raduje z gólu, kteý vstřelil Hoffenheimu v utkání německé ligy 7. května 2022.
Fantastický Schick králem Evropské ligy. A teď vzhůru na české derby

Leverkusen nenašel přemožitele už v 38. utkání v řadě. Klubové rekordy vylepšil také 22. ligovým vítězstvím v sezoně a šestou venkovní výhrou za sebou.

Důležité vítězství v boji o Ligu mistrů si připsal Dortmund, který si doma poradil 3:1 s Frankfurtem. Na čtvrtém místě, které jako poslední zaručuje start v milionářské soutěži, má Borussia náskok bodu před pátým Lipskem. Frankfurt je o dalších devět bodů zpět šestý.