V Leverkusenu se na návrat Patrika Schicka těšili. A věděli proč. Reprezentačnímu útočníkovi to totiž po dlouhých zdravotních peripetiích pálí. Tentokrát to odnesli fotbalisté norského Molde v závěrečném zápase základní skupiny Evropské ligy. 

Suverén skupiny H už sice nemusel závěrečné vystoupení kdovíjak řešit, bez ztráty bodu měl na čele nedostižný náskok, na hřišti to ale podle toho vůbec nevypadalo.

Lionel Messi
Znovu stejné trio. Nejlepším fotbalistou světa bude Messi, Mbappé, nebo Haaland

V základní sestavě se tentokrát objevili oba čeští zástupci, Schick vůbec poprvé od svého návratu z marodky, a hned od úvodu jich bylo na trávníku plno. Jako první o sobě dal hlasitěji vědět Schick, který už v šesté minutě nekompromisní ranou zpoza vápna otevřel skóre.

Ofenzivní manévry 

Domácím tím odšpuntoval ofenzivní manévry, které během necelé první půlhodiny vyústily v tříbrankové vedení. V závěru prvního dějství pak mohl Schick přidat čtvrtou branku, ale orazítkoval jen konstrukci. Míč se následně dostal k Hložkovi, ale i on si musel ještě na své chvíle slávy počkat. Tentokrát netrefil bránu.

Po hodině hry ale si už ale Hložek řekl o slovo. Na půlce převzal míč od Mbamby, předvedl skvostné zrychlení, z obrany Molde udělal přihlížející diváky a prostřelil i gólmana - 4:0.

Předseda představenstva fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík (vpravo) a hlavní trenér Jindřich Trpišovský. Ilustrační snímek
Tvrdík se vyjádřil k možnému prodeji Slavie Tykačovi. A odhalil nového slávistu

Za deset minut přišla další paráda z dílny bývalého sparťana. Hložek tentokrát napálil z dobrých pětadvaceti metrů a míč se zastavil až o notně napnutou síť. Druhý gólový zápis večera vzala rodákovi z Ivančič jen teč Mbamby. 

Hosté pak už jen stihli kosmeticky upravit na konečných 5:1.