Schick nestihl doléčit svalové zranění, jeho spoluhráče z Leverkusenu Hložka neuvolnil německý klub, který ho bere na přípravu do USA. Zdravotní problémy má také Doležal z polského Zaglebie Lubin.

Fotbalista Manchesteru United Cristiano Ronaldo (vlevo) a James Tarkowski z Evertonu v utkání 10. kola anglické ligy, 9. října 2022.
Ronaldo přechází do útoku: Beru to jako zradu. Někteří lidé mě v United nechtějí

"Vzhledem k tomu, že tento termín není v oficiálním mezinárodním kalendáři FIFA, tak Leverkusen má právo hráče neuvolnit, a nám nezbývá než to respektovat. Situace kolem Patrika Schicka byla taková, že jsme čekali, jestli stihne doléčit zranění. Počítali jsme s tím, že by odehrál první zápas proti Faerským ostrovům. Bohužel však v pořádku není, stejně jako Martin Doležal," řekl manažer reprezentace Tomáš Pešír webu Fotbalové asociace ČR.

Navrátila čeká premiéra

Třiatřicetiletý Pekhart, jenž od léta působí v tureckém Gaziantepu, za národní tým odehrál 24 utkání a vstřelil dvě branky. O deset let mladší Růsek v reprezentačním dresu dosud nastoupil jednou, jeho olomouckého spoluhráče Navrátil čeká ve 32 letech premiéra.

"Tomáše Pekharta dobře známe a víme, co od něj můžeme čekat, a že nám pomůže. Navíc dobře zná prostředí v Gaziantepu, kde působí a kde budeme v sobotu hrát. Co se týče Antonína Růska a Jana Navrátila, oba svou výkonnost prokazují v lize. Z Olomouce jsou v nominaci aktuálně čtyři hráči (spolu s Ondřejem Zmrzlým a Mojmírem Chytilem). Věříme, že nejen je budou chtít místní fanoušci podpořit," uvedl kouč Jaroslav Šilhavý.

Pavel Hapal
Hapal mluvil s Tvrdíkem. Plavšič, nebo Almási? Těžké rozhodnutí, ví kouč Baníku

Reprezentanti se sešli dnes v poledne v Praze a odpoledne budou trénovat. Ve středu sehrají v Olomouci utkání s Faerskými ostrovy a v sobotu absolvují v Gaziantepu proti Turecku poslední duel letošního roku.

Své hráče do národního mužstva neuvolnily ani Sparta, Slavia, Ostrava a Plzeň. První tři kluby kvůli účasti v osmifinále domácího poháru, Viktoria své fotbalistÿ nepustila vzhledem k enormnímu vytížení a zdravotnímu stavu.