Schick je teprve druhým útočníkem, který prestižní anketu v jednadvacátém století vyhrál. Navázal tak na vítězství Davida Lafaty z roku 2014.

Autor nejhezčího gólu loňského mistrovství Evropy a druhý nejlepší střelec turnaje Schick prožil mimořádný rok. O pozici nejlepšího střelce Eura ho připravil jen nižší počet asistencí, než měl Cristiano Ronaldo. Jeho nezapomenutelnou trefu proti Skotsku z rekordních 49,7 metru zvolili fanoušci nejhezčím gólem šampionátu. Střelecky se mu dařilo v německé lize i v reprezentaci – vždyť v jedenácti mezistátních zápasech vstřelil sedm gólů!

Podnikatel Milan Kratina.
Miliardář Kratina chce změnit poměry v českém fotbale. Mluví o transparentnosti

V rámci slavnostního večera v Clarion Congress Hotel Prague byly vyhlášeny i další kategorie. Nejlepším trenérem se znovu stal Jindřich Trpišovský, talentem Adam Karabec, eFotbalistou Jan „Emerickson“ Krupička a do Síně slávy českého fotbalu byl uveden Karol Dobiaš.

Fotbalistkou roku se poprvé v kariéře stala Andrea Stašková. Ta byla loni se svými spoluhráčkami z reprezentace blízko premiérovému postupu na velký turnaj. Česko však nakonec v baráži o postup na mistrovství Evropy prohrálo na penalty se Švýcarskem. Na druhém místě skončila reprezentační brankářka Barbora Votíková a na třetí pozici čtyřnásobná vítězka této ankety Kateřina Svitková.

Bývalý fotbalista Zlína Adnan Džafić se dostal do nejlepší jedenáctky bosenské ligy.
Džafić v Bosně ožil. Stal se nejlepším nahrávačem ligy, týmu pomohl do Evropy

V anketě hlasovali členové fotbalové akademie, do níž patří prvoligoví trenéři, kapitáni prvoligových týmů, reprezentanti s minimálně 25 starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků, zástupci médií a fotbalové asociace.