Leverkusen potřeboval k jistotě třetího místa porazit ve venkovním utkání Hoffenheim, a vítězství se nerodilo jednoduše. Domácí totiž poslal do vedení ve 22. minutě Rutter, na jeho branku ale o dvanáct minut později odpověděl Schick, který po centru Diabyho propasíroval zblízka míč přes vyběhnuvšího brankáře Hoffenheimu Baumanna.

Tomáš Souček v semifinále Evropské ligy proti Frankfurtu.
Křeč West Hamu. Souček neudržel nervy, trenér se omlouval za zkrat s podavačem

Hned dvě minuty nato ale mělo utkání další českou stopu – přesný centr krajního obránce Pavla Kadeřábka našel v pokutovém území Baumgartner, který vrátil přesnou hlavičkou z hranice malého vápna domácím vedení.

„Patrik Schick a gól, jak časté spojení," napsal oficiální twitterový účet Leverkusen po první brance českého útočníka. „Mašina, zachránce, náš hrdina," předháněli se fanoušci německého celku v komplimentech.

Obrat režíroval Schick

Po téměř dvouměsíční pauze zaviněné trhlinou v levém lýtkovém svalu se tak Schick prosadil ve třetím zápase po sobě, jeho největší chvíle ale měly teprve přijít. V 73. minutě Schick sklepl hlavou míč přesně na levačku Diabyho, který se nemýlil a vyrovnal na 2:2. Definitivní obrat přišel o tři minuty později, kdy rodák z Prahy přešel na hranici pokutového území přes dva hráče, udělal kličku i gólmanu Baumannovi a zavěsil do prázdné branky.

Zdroj: Youtube

V nastaveném čase ještě korunoval povedený obrat Leverkusenu čtvrtou brankou střídající Alario.

Leverkusen má tak na třetím místě před čtvrtým Freiburgem nedostižitelný náskok pěti bodů, na druhý Dortmund ztrácí stejnou porci bodů. Schick si navíc dvěma góly vylepšil bundesligovou bilanci na 24 branek a v tabulce střelců je druhý před nedostižitelným Robertem Lewandowským z Bayernu Mnichov, který má o 10 gólů více.