"V naší nominaci je několik jmen, která jsou skloňována v souvislosti s áčkem. Úzce jsme s (trenérem národního týmu) Karlem Jarolímem a (manažerem) Jaromírem Šeterlem spolupracovali," řekl Lavička na dnešní tiskové konferenci.

"Pracovali jsme v širším týmu, průběžně se to vykomunikovávalo. Výsledek diskuzí byl, že zatím zůstávají v týmu jednadvacítky. Nejužší diskuze byla u Patrika Schicka. Řešili se i Černý a Souček, ovšem Černý nenastupuje za první tým Ajaxu a Souček střídá lepší výkony se slabšími," vysvětlil Šeterle.

Jednadvacítku čekají klíčové zápasy v boji o postup na mistrovství Evropy. Momentálně vede svou kvalifikační skupinu o pět bodů před Černou Horou a Belgií, na jejichž hřištích se nyní představí. Potřebuje tak s oběma uhrát alespoň remízy.

"Čeká nás maturita. Máme slibně rozjetou kvalifikaci a tyto zápasy jsou pro nás zápasy pravdy. S Černou Horou jsme doma nešťastně remizovali 3:3, je to nepříjemné mužstvo, má šikovné ofenzivní hráče. Dokázali zvítězit v Belgii, tabulka se tak ještě více vyrovnala. Čeká nás tam náročný zápas. A také v Belgii to pro nás bude další důležitý klíč pro postup," dodal Lavička.

Nominace reprezentace do 21 let na zápasy kvalifikace ME v Černé Hoře (1. září v Podgorici) a v Belgii (6. září v Lovani):

Post Jméno/a příjmení/Klub

Brankáři:
Ondřej Kolář (Liberec)
Luděk Vejmola (Mladá Boleslav)
Lukáš Zima (FC Janov)

Obránci:
Milan Havel (Bohemians 1905)
Michael Lüftner (Teplice)
Lukáš Vraštil (Brno)
Otto Urma (Teplice)
Aleš Matějů (Plzeň)
Stefan Simič (Mouscron)

Záložníci:
Antonín Barák (Slavia Praha)
Aleš Čermák (Sparta Praha)
Václav Černý (Ajax Amsterodam)
Michal Hubínek (Bohemians 1905)
Tomáš Souček (Slavia Praha)
Jakub Jankto (Udine)
Daniel Holzer (Sparta Praha)
Michal Trávník (Jablonec)

Útočníci:
Lukáš Juliš (Sparta Praha)
Patrik Schick (Sampdoria Janov)