„Dá se říct, že chceme přes zimu stabilizovat kádr,“ přiznal Karel Jarolím, kouč fotbalové Slavie. Což je oproti minulým přestupním obdobím výrazná změna. To byli sešívaní na přestupovém trhu vždy velmi aktivní, hráči se v týmu měnili neustále.

A současnost? Do Špindlerova Mlýnu, kde je tým na kondičním soustředění, dorazily jen dvě nové tváře: Kysela z Mladé Boleslavi a Tecl z Jihlavy, oba přišli na půlroční hostování.

A mnoho nových tváří nečekejte. To spíš naopak dva odchody – Belaidův a Skácelův…

Rudolf Skácel, to je slávistické téma posledních dní. Zkušený záložník s vámi přípravu neodstartoval, vy jste ale naznačil, že může přesto zůstat. To stále platí?

Nevím nic nového, ale spíš to vidím na odchod.

Dokdy se chcete rozhodnout?

Nebudu nic konkretizovat, pak byste mě i chytali za slovo (úsměv). Musím mu ještě zavolat a domluvit se, abychom to uzavřeli.

Není až příliš velký luxus „čekat“ na hráče, který preferuje zahraničí, a Slavia je pro něj tudíž, v uvozovkách, na druhé koleji?

Neřekl bych, že se z jeho pohledu jedná o nějakou krajní variantu. Chce zkusit cizinu, což pochopím. Jestliže Ruda odejde, pak se třeba poohlédneme po někom jiném.

Po někom konkrétním?

Někoho vyhlédnutého máme, ale jméno nebudu říkat. Jen prozradím, že není z české ligy.

Jaký další post byste rád posílil?

Ještě potřebujeme někoho do obrany, protože vzadu nás je relativně málo.

Také jste na podzim nepůsobili příliš přesvědčivě v útočné fázi…

Je možné, že i tam se někdo objeví nebo někdo odejde, to zatím říkat nechci. Navíc už jsme přivedli Tecla, který je průbojný a umí se gólově prosadit. A s Kyselou počítáme spíš do útoku než do zálohy.

Přesto, gólů jste dávali o poznání méně než vloni ve stejném období…

Určitě jsme mohli být produktivnější, to ano. Ale kdo nemá problémy se střílením branek?

V minulé sezoně se do této činnosti aktivně zapojoval i špílmachr Tijani Belaid, nyní je na odchodu. Souhlasí to?

S Tijanim jsem naposledy mluvil v pátek, od té doby žádné novinky nevím. Platí, že se řeší jeho možné hostování v Le Mans.

Na přestup ho pustit nechcete?

Zatím ne.

Přestože jeho nasazení v tréninku nebylo ideální? Několikrát jste ho veřejně kritizoval…

Předně bych chtěl říct, že se nejedná jen o moje rozhodnutí, přestupovou politiku děláme s vedením. Ale ano, je to tak, že nepracoval tak, jak mohl.

Nelze si nepovšimnout výrazné změny. Dříve do Slavie přicházelo a odcházelo z ní vždy v létě a zimě velké kvantum hráčů, nyní bude situace, zdá se opačná. Proč?

I když podzimní část nebyla nejpovedenější, poslední zápasy v lize i pohárech ukázaly, že mužstvo potenciál má.

Takže chcete stabilizovat kádr?

Dá se to tak říct.