Znamená to, že své místo čekatelům přepustí i stálice mezi tyčemi Petr Čech? Proti fotbalovému trpaslíkovi, kterému ve světovém žebříčku FIFA patří zevropských týmů úplně poslední příčka, jistě nebude ve velké permanenci.

„O ničem takovém jsme nemluvili. Očekávám, že podobné věci se budou řešit až na středečním tréninku,“ prohlašuje gólman, jenž vnárodním týmu debutoval před pěti a půl lety. Od té doby se stal pro národní tým nepostradatelným mužem, stejně jako pro Chelsea, svůj klub. Mnohými odborníky je navíc považovaný za nejlepšího brankáře na světě.

Jenže „dva vzadu“, Jaromír Blažek a Martin Vaniak, stačili posbírat jen málo startů za národní tým. Nejsou dostatečně prověření.
„Ale přece jenom, jedná se o důležitý kvalifikační zápas. Irové se vSan Marinu trápili a my nic takového nechceme připustit. I takovýto soupeř dokáže vstřelit gól,“ varuje Čech.

„Každé utkání za nároďák je pro mě zvláštní a důležité. Nedělám vtom rozdíly. Kdybych si měl sám vybrat, zda chci proti San Marinu chytat, samozřejmě bych odpověděl ano,“ přiznává gólman Chelsea.

O tom, že by radši ušetřil síly, nechce ani slyšet. „Nastoupit ve dvou utkáních vtýdnu pro mě není žádná novinka. A nepředpokládám, že by trenér nechával odpočinout zrovna mě. To spíš někoho zpole,“ uvažuje nejlepší gólman Ligy mistrů za uplynulou sezonu.

„S tím, že by mě vpřípadě jednoznačného průběhu utkání vystřídali Blažek nebo Vaniak třeba vpoločase, moc nepočítám,“ pokračuje.

Hrozbu potupného gólu od soka, jenž vsedmi kvalifikačních střetnutích vstřelil jedinou branku, si nepřipouští. „Blbý gól můžete dostat přece vždycky, i do silného týmu,“ říká.

A kdyby přesto vsobotu zůstal na lavičce? „Naštvaný bych jistě nebyl,“ usmívá se.