Svěřenci trenéra Václava Černého potřebovali k udržení postupových nadějí bodovat a ani to jim nemuselo stačit, favorizované Německo ale bylo do začátku lepší. Už v desáté minutě otevřel skóre Passlack a o tři minuty později mohl z pokutového kopu zvýšit Özcan, český gólman Truksa mu ale penaltu chytil.

"I když plně respektujeme kvalitu německého týmu, věřili jsme, že zápas zvládneme lépe. Nevyvarovali jsme se ale znovu hrubých chyb. Zřejmě hráči nevěřili sami sobě, došlo k chybám hned na začátku, inkasovali jsme rychlou branku a ještě navíc přišla penalta. To hráče v začátku ovlivnilo," řekl asistent českého trenéra Petr Janoušek.

O chvíli později neproměnil velikou šanci na vyrovnání Sadílek a místo toho Němci ještě do přestávky rozhodli. Nejprve se trefil Karakas a už v nastavení ve 42. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Passlack. V druhé půli pak skóre uzavřel Saglam.

Češi tak na závěrečném turnaji v Bulharsku bodovali pouze na úvod díky výhře 1:0 nad Slovinskem a stejně jako při své předchozí účasti na evropském šampionátu sedmnáctek v roce 2011 vypadli už ve skupině, tentokrát se skóre 1:7. Posledního velkého úspěchu dosáhli v roce 2006, kdy došli až do finále.

"Nejvíc nás trápí koncovka. Ověřili jsme si zde naše schopnosti a skutečnou sílu tohoto týmu. Není to zklamání, ale potvrdilo se, v čem máme slabiny," uvedl Janoušek.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let v Bulharsku:

Česká republika - Německo 0:4 (0:3)
Branky: 10. a 40.+2 Passlack, 33. Karakas, 53. Saglam.
Sestava ČR: Truksa - Holík, Richter, Chaluš, Granečný - Žežulka, Köstl (41. Lingr) - Král, Sadílek (73. Čermák), Turyna (41. Breda) - Šašinka. Trenér: Černý.

Slovinsko - Belgie 0:1 (0:0)

Konečná tabulka:
1. Německo 3 3 0 0 7:0 9
2. Belgie 3 2 0 1 4:2 6
3. Česká republika 3 1 0 2 1:7 3
4. Slovinsko 3 0 0 3 0:3 0