„Jako předseda FAČR, která dbá dlouhodobě na boj proti jakýmkoliv projevům nesnášenlivosti, naprosto odmítám podobná generalizování problému rasismu. A to ať již směrem k českým klubům, českému fotbalu, hlavnímu městu Praze nebo celé České republice a jejím občanům. Převracet realitu, kterou jsem na Letné viděl v to, co jsem si následně o dění na stadionu přečetl, je nepřijatelné,“ zlobil se Fousek.

Malí fotbalisté z FK Náchod si užili zápas mezi Spartou a Rangers.
Spor o bučení. Rasismus to nebyl, říká trenér dětí. Kauzu řeší i čeští ministři

Asociace dlouhodobě bojuje proti jakýmkoliv projevům rasismu či xenofobie, antisemitismu či jiné nesnášenlivosti. Srze své reprezentační týmy také dlouhodobě podporuje celou řadu dalších sociálních projektů.

Martin Malík, předseda FAČR.
Končící šéf fotbalu o džihádu i aféře Kúdela: Je to skandál, Češi jsou poškozeni

„Upřímně říkám, že jsem překvapen některými vyjádřeními zahraničních médií. Chtěl bych touto cestou naopak ocenit atmosféru, kterou děti v hledišti na Letné vytvořily a která byla opravdu úžasná. Gratuluji AC Sparta k nápadu zaplnit tribuny dětmi a jsem rád, že UEFA tento návrh akceptovala,“ nechal se slyšet Fousek.

Sparta v Evropské lize porazila Glasgow Rangers.
Bučení českých dětí na Kamaru? Překvapený nejsem, reagoval kouč Rangers

Fanoušci bučeli na Kamaru při každém kontaktu s míčem v reakci na události v březnovém osmifinále Evropské ligy se Slavií, po němž finský reprezentant tmavé pleti obvinil obránce Ondřeje Kúdelu z rasismu a napadl ho v útrobách stadionu.