"Takové zápasy kolikrát rozhodují mikrosituace, tentokrát to byla opět penalta proti českému týmu," nezastíral zklamání plzeňský kouč Adrian Guľa. "Ale na druhou stranu jsme měli skoro celý zápas, abychom se z toho dostali. Bohužel tam nebylo tolik finálních přihrávek, jako bychom potřebovali. Soupeř zhustil obranu a my jsme se do ní těžko dostávali. Chyběl nám větší klid a to nás stálo postup," doplnil trenér Viktorie

Pohroma přišla už po dvou minutách, kdy Acolatse centroval do vápna, gólman Hruška byl v souboji pozdě a plácl rukou do hlavy Agudela a byla z toho penalta. Josue ji s přehledem proměnil – 1:0.

„Za mě ale tohle není penalta,“ nezapřel v sobě Miroslav Koubek bývalého brankáře. Ale rozhodčí Jovanovič byl jiného názoru.

V 16. minutě plzeňský brankář zasahovat proti střele Agudela. Potom převzali iniciativu plzeňští fotbalisté, jenže neustále útočili do plných, jejich hře chyběl moment překvapení. Jen Kopic pálil v 18. minutě nad.

„Plzeň musí zrychlit přechodovou fázi, takhle soupeře nepřekvapí. Chybí mi tam náběhy,“ snažil se Miroslav Koubek poradit na dálku v poločasové přestávce.

Kdo čekal ve druhé půli nápor Viktorie, spletl se. Domácí tým dál využíval okének v plzeňské defenzivě. V 52. minutě zvonila po střele Agudela tyč, ránu Kabhy vyrazil Hruška na roh a parádní zákrok vytáhl při sólu Goldberga po chybě Kopice .

Teprve po hodině hry lízl Kopic hlavou centrovaný míč, ale mířil těsně vedle.

Obrovskou šanci pak měli viktoriáni, kdy Bucha zaskočil zpoza šestnáctky domácího gólmana, ale neuspěl pak ani Čermák z dorážky. V 67. minutě všem Plzeňákům zatrnulo, když Acolatse otřel po brejku míč o tyč. Ze strany hostů už to byl potom zmar.

Podruhé v řadě budou viktoriáni na podzim bez evropských pohárů. Nakolik to bude pro klub fatální ukážou dny příští. „Postup do skupiny pro nás není nutností z hlediska ekonomiky,“ tvrdil před sezonou Adolf Šádek, generální manažer Viktorie. Je tomu skutečně tak? Nebo teď dojde ke zúžení kádru?