Slávisté, kteří se museli obejít bez vykartovaného beka Coufala, vstoupili do utkání s vědomím, že v posledních dvou evropských kláních inkasovali brzký gól. Tento scénář se do třetice neopakoval, sešívaní si v úvodu počínali aktivně a odvážně.

Za dobrý nástup byla Slavia také odměněna. Po čtvrthodině hry rozehrával Stoch rohový kop, míč po přetaženém centru vrátil před branku Škoda a Michel Ngadeu ho uklidil do odkryté svatyně. Eden zaplavila vlna euforie, která však postupně slábla s tím, jak Španělé začali utahovat šrouby.

Seville se dařilo dobře kombinovat a Slavia se musela uchylovat k odkopávaným balonům. S narůstajícím tlakem přicházely i šance favorita, Banegova střela však trefila pouze boční síť. V 31. minutě ale domácím příznivcům zatrnulo o poznání více. Promes ustál hraniční zákrok Masupusta a jeho tečovaná rána skončila na břevnu.

Když už se zdálo, že slávisté dokáží v prvním poločase sevillskému tlaku odolat, přišlo vyrovnání. Nedohodu v defenzivě Pražanů řešil gólman Kolář faulem na Promese, za což sudí nařídil penaltu. K ní se postavil kanonýr Wissam Ben Yedder a přestože domácí brankář trefil stranu, na přesně umístěnou ránu nedosáhl. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Vedení Slavia udržela pouze osm minut

Zatímco konec první půle se Slavii nevydařil, úvod druhého poločasu jí vyšel na jedničku. Navas ve vlastním vápně složil unikajícího Bořila a penalta se pískala i na druhé straně. Tomáš Souček nepřipustil drama a chladnokrevnou bombou vrátil domácím vedení.

Z nabytého náskoku se však těšili jen krátce. Nepřesnou Kolářovu rozehrávku sice obrana dokázala napravit za cenu rohového kopu, z něho ovšem resultoval odražený míč, na který si naběhl Munir a v 54. minutě výstavním volejem vyrovnal.

Kdo po této trefě očekával frontální útok Sevilly za cílem rozhodnutí, musel být překvapen. Přestože rozhodně neubrala v nasazení, obě strany se za stavu, který by utkání poslal do prodloužení, zaměřily především na eliminaci rizika a větší příležitosti tudíž nepřicházely, snad s výjimkou hlavničky Ben Yeddera. Logickým vyústěním tak bylo, že po 90 minutách se o postupujícím nerozhodlo.

V prodloužení dostal zápas nový náboj, především zásluhou Franca Vázqueze, který si po osmi minutách naběhl na Promesův centr a hlavičkou překlopil vedení na španělskou stranu. Pražané nesložili zbraně a za čtyři minuty bylo opět srovnáno, o což se zasloužil střídající Mick Van Buren. Slávisté se tlačili za postupovým gólem a dočkali se v předposlední minutě. Po přímém kopu Zmrhala se v nastalé skrumáži nejlépe zorientoval Ibrahima Traoré a zařídil Slavii senzační výhru a postup do čtvrtinále. Po třech letech tak napodobila úspěch Sparty.

SK Slavia Praha – Sevilla FC 4:3 po prodl. (1:1, 2:2)

Branky: 15. Ngadeu, 46. Souček (pen.), 102. Van Buren, 119. Traoré - 44. Ben Yedder (pen.), 54. Munir, 98. F. Vázquez. Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko. ŽK: 45. Kolář, 67. Král, 88. Olayinka, 111. Souček. Diváci: 19 020.

Slavia: Kolář – Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil – T. Souček, Král (106. Frydrych) – Masopust (90+2. Zmrhal), Traoré, Stoch (92. Van Buren) – Milan Škoda (78. Olayinka). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Sevilla: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Sarabia (80. André Silva), Mesa (74. Gonalons), Banega, Promes – Ben Yedder (104. Rog), Munir (90. F. Vázquez). Trenér: Pablo Machín.