Doby, kdy očarovával svět spíše svými účesy či módními výstřelky, jsou pryč. Světový idol David Beckham pomalu stárne. Ale v posledních týdnech prožívá své nejlepší okamžiky na „fotbalové planetě.“

Září na hostování v italském AC Milán a ve středu, kdy naskočil do přátelského duelu se Španělskem, vyrovnal rekord Bobbyho Moora v počtu odehraných utkáních za národní mužstvo. Oba mají na svém kontě 108 zápasů. Před „Spiceboyem“ už je jen legendární Peter Shilton se 125 starty. I toho by rád anglický záložník překonal.

„Prožil jsem velmi zvláštní pocity. Nikdy jsem si nemyslel, že odehraji za národní tým tolik utkání. Je to skvělé,“ nechal se slyšet po prohraném duelu Beckham.

Chytil druhý dech. Hostování v Itálii, kam zamířil z Los Angeles Galaxy, mu náramně svědčí.

„David je teď na tom velmi dobře. Je jasné, že kdyby do AC Milán na hostování nešel, do reprezentace bych ho nepovolal,“ prohlásil o něm kouč Anglie Fabio Capello.

Přihrává, dává góly. Lékaři italského velkoklubu dokonce tvrdí: „Se svou kondicí může hrát až do osmatřiceti let.“

Pokud tomu tak bude, je jen otázkou času, kdy miláček miliónů fotbalových fanoušků pokoří rekord brankáře Petera Shiltona.

„Cítím se skvěle. Jsem připravený na sto procent. I nadále bych rád hrál na stejné úrovni jako teď. Proto chci zůstat v Miláně a doufám, že se to tak opravdu stane,“ prozradil čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Jenže jeho snu brání americký klub Los Angeles Galaxy. Beckhamovo hostování končí v březnu a jeho tým ho chce zpět.

Šéf zámořské soutěže MLS Don Gerber dokonce stanovil ultimátum, do kdy se má „válka o Beckhama“ vyřešit.

„Neexistuje žádný důvod, proč by se to mělo táhnout. Buď to chtějí, nebo ne. Do pátku musí být jasno, abychom mohli doladit naše plány na novou sezonu," uvedl Gerber.