Narozdíl od předchozího souboje začali slávisté lépe a od začátku se hnali aktivně do útočení. Italský soupeř hrál ze zabezpečené obrany a snažil se o rychlé protiútoky. První velká šance přišla po půl hodině hry. Zafeiris poslal před branku střílený centr, Chytil míč zpracoval s obtížemi, ale z otočky se dostal ke střele, tu ale poslal vysoko nad.

Hrálo se hodně ostře. Soupeři si nic nedarovali a po několika ostřejších zákrocích a hlasitých slovních výměných to na trávníku pořádně jiskřilo.

José Mourinho
Mourinho v Praze: Charismatický kouč setřel italského kolegu. Vzpomínal na Čechy

Do šaten se šlo za bezbrankového stavu, ale ten po změně stran vydržel jen čtyři minuty. Hlavičku Masopusta vyrazil gólman Svilar k Chytilovi, který míč poslal zpět před branku a Jurečka ho propasíroval do sítě.

Vzápětí mohlo být na druhé straně srovnáno, Mandous ale nebezpečnou střelu Belottiho lapil a to bylo ze strany římského klubu na delší dobu vše.

Beznadějně vyprodaný Eden explodoval radostí znovu v 74. minutě. Nikým nehlídaný Masopust si zpracoval skákavý míč a nechytatelně ho poslal přesně k tyči.

Od té doby měli Pražané zápas pod kontrolou a v klidu ho dovedli k vítězství. Ve třetí minutě nastavení mohl přidat třetí trefu unikající van Buren, obstřelil gólmana, ale balon doskákal těsně vedle tyče.

Slávista Ondřej Kúdela údajně rasisticky urazil Glena Kamaru z Rangers.

Slávisté získali jistotu, že skončí ve skupině nejhůře na třetím místě, které znamená na jaře účast v nižší Evropské konferenční lize. Český vicemistr je zároveň už jen krok od postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy. Před třetím Servette Ženeva mají Pražané pětibodový náskok. V dalším duelu skupiny 30. listopadu nastoupí na stadionu posledního celku tabulky Tiraspolu.

Pražané v pohárech zdolali italského soupeře po osmi zápasech a částečně napravili nedělní ligovou porážku 1:2 s Plzní. Zopakovali domácí vítězství 2:0 nad AS Řím z roku 1996, kdy po následné venkovní prohře 1:3 po prodloužení slavně prošli do semifinále tehdejšího Poháru UEFA.

„Jsem spokojený, že jsme fanoušky, naplnili emocemi. Jsme rádi, že máme před sebou další jaro v Evropě, přivezeme další soupeře, ale skupina ještě nekončí, čekají nás další dva důležité zápasy,“ zářil kouč Trpišovský.

„Jsem rád, že jsme AS potkali. Poznat takový klub, setkat se s Mourinhem, je asi největší zážitek v životě. Je to legenda, nejúspěšnější trenér historie. Chci mu hrozně poděkovat, že si na mě po obou zápasech udělal čas. V neděli budu nejen kvůli němu fandit AS, aby zvládlo derby.“

Slavia Praha - AS Řím 2:0 (0:0)

Branky: 50. Jurečka, 74. Masopust. Rozhodčí: Lexetier - Mugnier, Rahmouni (všichni Fr.) - Kajtazovič (video, Slovin.). ŽK: Masopust, Ševčík, Van Buren - Paredes, Ndicka. Diváci: 19.265.

Slavia: Mandous - Masopust (78. Vlček), Ogbu, Holeš - Douděra, Zafeiris (78. Ševčík), Oscar (89. Van Buren), Bořil - Provod, Jurečka (87. Wallem) - Chytil (90.+5 Hromada). Trenér: Trpišovský.

Řím: Svilar - Mancini, Llorente (77. Sanches), Ndicka - Celik, Bove, Paredes (84. Costa), Aouar (46. Cristante), El Shaarawy (46. Karsdorp) - Lukaku, Belotti (68. Dybala). Trenér: Foti.