Při premiéře mezi ženami ještě musela šestnáctiletá záložnice Markéta Jančářová skousnout porážku s pražskou Slavií, v sobotu už ale se staršími spoluhráčkami zpívala v šatně Vysoký jalovec a slavila cenný triumf 2:1 nad Spartou, kterou stejně jako většina děvčat z Uherského Hradiště porazila vůbec poprvé.

„Je to super pocit. Mně se to ještě nikdy nepodařilo, i proto jsem za tento výsledek nesmírně ráda,“ líčila s úsměvem nejmladší hráčka v sestavě Slovácka.

Výhru si stejně jako zbytek děvčat náramně užívala, k radosti a zpěvu ani alkohol nepotřebovala. „Budeme slavit i bez něj,“ culila se.

Trenér Vlachovský si šikovnou středopolařku vytáhl z dorosteneckého týmu, aby v nadstavbové části vypomohla Moravankám při velké marodce.

Odchovankyně Újezdce-Těšova poprvé za ženy nastoupila proti Slavii, část zápasu odehrála i před týdnem v Liberci. Do základní sestavy se ale vrátila a celku z Uherského Hradiště pomohla skolit jednoho z aspirantů na titul.

„Na svůj věk je takticky extrémně vyspělá. Velice dobře čte hru, vidí fotbal. Je technický, rychlá. Má všechny předpoklady k tomu stát se dobrou hráčkou,“ říká trenér dorostenek Slovácka Miroslav Zbořil.

Fotbalistky ligového Slovácka (bílé dresy) ve 3. kola nadstavbové části porazily Spartu Praha 2:1.
Velká sláva na Bělince. Slovácko po letech porazilo Spartu, rozhodla Žufánková

Talentovanou fotbalistku vede nejenom v klubu, ale i v reprezentaci do sedmnácti let.

„V dorosteneckém týmu je klíčová, i proto je v základní sestavě mezi ženami. O jejich kvalitách není pochyb,“ prohlásil Zbořil.

Jančářová se mezi dospělými rychle adaptovala, byť si musela chvíli zvykat na vyšší tempo, větší agresivitu. „Je to obrovský skok. Značný rozdíl je hlavně v kvalitě a v rychlosti,“ má jasno.

Šestnáctiletá studentka gymnázia v Uherském Brodě sice proti Spartě nastoupila v útoku, lépe se ale cítí ve středu zálohy. „Bylo to hodně soubojové a pro mě náročné utkání. Myslím, že jsme ho zvládly dobře,“ uvedla.

Jančářová pochází ze sportovní rodin, k fotbalu je přivedl táta, který ji chvilku vedl i v přípravce. V sedmi letech začínala v rodném Újezdci, s kluky vydržela hrát až do dvanácti.

Ve Slovácku je od léta 2018. „Je tu super kolektiv. S holkami si rozumíme. Jsem ráda, že tu mohu být,“ vyznává se.

Jejím cílem je ženská reprezentace, na zahraniční angažmá zatím nemyslí. „Nejprve se chci prosadit ve Slovácku,“ dodává.