Ano, na jednu stranu je to pochopitelné, když má mistr této sezony před sebou vidinu přímého postupu do Ligy mistrů. Vysněnému cíli dostat se do nejprestižnější milionářské soutěže se musí podřídit všechno.

Veselo je v Plzni. Ta válcuje ligu nevídaným způsobem a kromě pohárového zápasu v Luganu, kde trenér Vrba udělal čtyři změny v klasické základní sestavě, nastupuje na obou frontách v prakticky totožném složení. Pozorný fanoušek Slavie ale sleduje, že trenér Šilhavý nechá odpočinout i hráče s nejlepší formou, aby byli připraveni na těžký ligový zápas.

Fotbalový zápas Evropské ligy Slavia - Villarreal v Edenu.
Dobývání v Evropě stojí víc sil, řekl Souček po nezdaru Slavie

Ne pochopitelně vždy, ale proti oběma největším rivalům, Spartě a Plzni, to vyšlo tak, že tři dny před ligovým soubojem slávisté absolvovali pohárové zápasy.

„Odehrát v rychlém sledu za sebou dva těžké zápasy není vůbec jednoduché. Ale obě soutěže jsou pro nás důležité,“ říká Jaroslav Šilhavý, který šetření opor v Evropské lize na úkor ligy pochopitelně nepřipouští.

„Máme široký kádr a protože není čas na regeneraci, rozložíme síly mezi více hráčů,“ dodává.

Hušbauer EL nehraje

Před derby se Spartou absolvovalo svou premiéru ve Slavii proti Maccabi hned několik hráčů, naopak na lavičce zůstali například Škoda, Van Buren či Hušbauer. Tedy stejná trojice, které se netýkala základní sestava i ve čtvrtek proti Villarrealu. Během zápasu naskočili do hry první dva jmenovaní hráči, ale právě Hušbauer, který hraje v reprezentační formě a v lize nenajdete užitečnějšího hráče, naskočil v Evropské lize pouze na 27 minut proti Maccabi. Nic víc.

„Určitě to ale není tak, že by jedna sestava hrála ligu a druhá poháry. Bude to podle momentální formy, ovšem třeba derby v tom hrálo velikou roli,“ přiznává slávistický trenér.

Ovšem počítejte s tím, že právě zrovna Hušbauer nebude v neděli proti Plzni v základní sestavě Slavie chybět.

Fotbalový zápas Evropské ligy Slavia - Villarreal v Edenu.
Šance za šancí, ale porážka. Slavia potrápila Villarreal