Obě branky padly v úvodních dvaceti minutách. Nejprve skóroval Dame Diop, za hosty odpověděl Peter Ankersen. Další čtvrté utkání Evropské ligy se hraje za dva týdny v Kodani.

Online reportáž

Čtvrteční večer se nečekaně protáhl. Zápas byl totiž v 72. minutě za nerozhodného stavu 1:1 přerušen. Důvodem byly špatné klimatické podmínky. Andrův stadion ve druhé půli zahalila hustá mlha. Hráči šli na pokyn sudího dokonce do kabin. Rakouský arbitr Drachta situaci zvažoval, po jednadvaceti minutách ale duel pokračoval a nakonec se dohrál.

Zlínský trenér Bohumil Páník se pokusil soupeře překvapit. Oproti poslednímu ligovému zápasu s Jihlavou šedesátiletý kouč Fastavu provedl dvě změny. Místo brankáře Dostála nastoupil Zlámal, před ofenzivním esem Vukadinovićem dostal přednost bojovník a univerzál Janíček, jenž dokonce navlékl kapitánskou pásku.

Hostující trenér Solbakken dal v Olomouci příležitost českému stoperovi Lüftnerovi i dvěma slovenským reprezentantům, Gregušovi s Vavrem.

Fotbalisté Slavie a jejich radost v Evropské lize
Slavia sahala proti Villarrealu po výhře, nakonec veze bod

Ševci začali proti dánskému mistrovi výborně. Ránu Traoreho ještě zblokovala hostující obrana na roh, ale v 11. minutě už ochozy Androva stadionu nadšeně aplaudovaly. Levý krajní bek Holzer poslal míč na druhou stranu, kde byl osamocený Ekpai. Ten přesným centrem z pravé strany našel v pokutovém území Kodaně nepokrytého Diopa a důrazný Senegalec přes bránícího Slováka Vavra ve skluzu usměrnil balon do sítě.

Zlínští fotbalisté povzbuzení vedoucí a premiérovou trefou v Evropské lize dál útočili. Ránu Jiráčka vyrazil gólman Andersen, dorážka Ekpaie ze strany šla mimo.

Kodaň na Hané nezachytila začátek, po čtvrt hodině se však rozkoukala a z první vážnější akce udeřila. Po průniku Matiće se přesnou ranou na zadní tyč prosadil pravý obránce Ankersen. Bezmocný Zlámal neměl šanci zasáhnout.

Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
Chyba za chybou. Plzeň padla s Luganem. Vrba: Jsem zklamaný

Ševci byli chvíli útlumu, ale po půlhodině znovu zahrozili. Ránu Jiráčka přizvedl jeden z Dánů na břevno. Z šance ovšem nic nebylo, rakouský sudí Drachta totiž odpískal útočný faul na brankáře Andersena. Ještě předtím Holse střílel po zaváhání domácí obrany zbrkle mimo

V závěru první půle nebezpečně hlavičkoval Diop, dánský gólman míč reflexivně vytáhl z pod břevna.

Senegalský útočník měl další příležitost v 57. minutě. Po centru Jiráčka ale hlavičkoval ve výhodné pozici pouze do boční sítě.

Ve druhé půli šel postupně fotbal ale stranou, Andrův stadion s přibývajícími minutami zahalila hustá mlha. Chvíli se ještě hrálo, v 72. minutě ale sudí Drachta duel kvůli nepříznivé viditelnosti přerušil.

Zápas, který pokračoval po jednadvaceti minutách, se dohrával na hraně regulérnosti. Ševci po neplánované přestávce sahali po výhře, střídající Vukadinović ale Andersena neprostřelil a trestný kop Džafiče odvrátila zeď.

VIZUALIZACE fotbalové akademie na Bazalech.