Atlético Madrid si ze sobotního zápasu proti Granadě udělalo střeleckou exhibici. Hattrickem zazářil Carrasco, o dvě trefy se postaral Gaitán, jedním zásahem přispěli Correa a Tiago.

Byla to ovšem Granada, kdo se první prosadil. V 18. minutě vedla, když si v pokutovém území zpracoval míč Cuenca a povedenou střelou skóroval. Pak už se ale na stadionu Vicente Calderóna řádil Carrasco, který do pauzy zápas dvěma góly otočil a do 62. minuty měl na účtu první hattrick v kariéře.

Při jeho oslavě se na hřiště dostal jeho spoluhráč Gaitán a už po 31 vteřinách přidal čtvrtý zásah. Osm minut před koncem pak přidal i druhou branku.

A to nebylo vše. Atlético bylo při chuti a v poslední pětiminutovce dokonali demolici Granady Correa a Tiago.

I Real svého soupeře deklasoval. Do poločasu nastřílel Betisu Sevilla čtyři góly, když se prosadili Varane, Benzema, Marcelo a Isco. Poslední jmenovaný přidal v druhém poločase ještě jednu branku a zařídil tak 100. soutěžní gól Realu pod trenérem Zinedinem Zidanem. Pod konečných 6:1 se podepsal portugaský kanonýr Ronaldo.

Barcelona smetla Deportivo

Barcelona před reprezentační pauzou překvapivě klopýtla, když prohrála s Vigem 3:4. Další zaváhání ale už nedopustila, proti La Coruňe byla od začátku aktivní a svou ofenzivní sílu proměnila ve čtyři góly.

Nejprve měl sice góly na kopačce Neymar, ani jednou ale neuspěl. Ve 21. minutě ho ale po Suárezově přihrávce zastoupil Rafinha. A u jedné trefy nezůstal, za čtvrt hodiny brazilský záložník přidal z dorážky druhou branku. Dva góly v utkání vstřelil Rafinha téměř po třech letech.

Na 3:0 stihl ještě do pauzy zvýšit Suárez, který má na svém kontě po osmi kolech šest branek a tři asistence.

Barcelona nepolevila ani po přestávce. V 55. minutě se na hřiště vrátil Messi a už po třech minutách skóroval. Závěrečných 25 minut navíc katalánský celek odehrál v početní výhodě. Jubilejní 250. zápas za Barcelonu oslavil čistým kontem stoper Piqué.

Sevilla ukončila černou venkovní sérii

Celkem dvaadvacet zápasů čekala Sevilla ve španělské lize na vítězství na hřišti soupeře. Dočkala se na půdě nováčka v nejvyšší domácí soutěži Leganés. Sobotní duel rozhodl pět minut před koncem střídající Pablo Sarabia (letní posila z Getafe).

Sevilla vykročila za první venkovní výhrou od konce května v 25. minutě, kdy skóre otevřel Vázquez. Po pauze pak druhou trefu přidal Nasri a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Jenže Leganés přichystalo soupeři šok, když slepenými góly Timora a Szymanowského dokázalo srovnat.

Hrdinou Sevilly se ale pět minut před koncem stal Sarabia, který povedenou střelou zpoza vápna rozhodl.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Las Palmas - Espaňol Barcelona 0:0, Leganés - FC Sevilla 2:3 (67. Timor, 69. Szymanowski - 25. Vázquez, 58. Nasri, 85. Sarabia), FC Barcelona - La Coruňa 4:0 (21. a 36. Rafinha, 43. Suárez, 58. Messi), Atlético Madrid - Granada 7:1 (34., 45. a 62. Carrasco, 63. a 81. Gaitán, 85. Correa, 87. Tiago - 18. Cuenca), Betis Sevilla - Real Madrid 1:6 (55. Cejudo - 45. a 62. Isco, 4. Varane, 31. Benzema, 39. Marcelo, 78. Ronaldo), Alavés - Málaga 1:1 (9. Deyverson - 85. Rosales), Gijón - Valencie 1:2 (41. Castro - 7. a 65. Suárez), Villarreal - Vigo 5:0 (8. a 12. Soriano, 38. Bakambu, 48. vlastní Wass, 90.+2 Trigueros), Eibar - Pamplona 2:3 (1. Escalante, 45. Enrich - 29. a 32. León, 58. R. Torres).

1. Atlético Madrid 8 5 3 0 21:3 18
2. Real Madrid 8 5 3 0 22:8 18
3. FC Sevilla 8 5 2 1 16:12 17
4. FC Barcelona 8 5 1 2 26:10 16
5. Villarreal 8 4 4 0 14:4 16
6. Bilbao 8 5 0 3 13:10 15
7. Las Palmas 8 3 3 2 16:13 12
8. Eibar 8 3 2 3 11:10 11