Sevilla se mohla dostat do vedení již v deváté minutě, ovšem Fabiano neproměnil pokutový kop. Svou chybu napravil po změně stran, kdy se jednou prosadil a na další dvě branky přihrál. Nejprve uvolnil Keržakova, který rychlou střelou otevřel skóre. Pak se musel červenat náhradní brankář hostí Lafuente, který inkasoval branku téměř z nulového úhlu. Puerta z levého křídla vnikl do šestnáctky, ovšem místo centru, který Lafuente očekával, vystřelil a překvapil všechny přítomné. Výhru pak potvrdili Chevanton a Fabiano.

Náhradník Ewerthon rozhodl dvěma góly v rozmezí tří minut o vítězství Zaragozy nad Celtou Vigo 2:0, po němž se domácí vrátili na čtvrté místo v tabulce před Valencii. Ewerthon přišel na hřiště v 68. minutě a hned tři minuty nato otevřel skóre, když z dvaadvaceti metrů zamířil přesně k tyči. O chvíli později podnikl rychlý výpad středem hřiště, obešel tři obránce a obstřelil i brankáře. Bývalý spoluhráč Tomáše Rosického a Jana Kollera z Dortmundu vstřelil teprve svou šestou branku v sezoně.

Hektický závěr mělo utkání mezi Espaňolem Barcelona a Betisem Sevilla, které skončilo remízou 2:2. Hosté totiž vedli po dvou zásazích Edua 2:1, ale v nastavení rozhodčí odpískal pokutový kop, který proměnil Tamudo. Hráči Betisu se s tím nechtěli smířit a za protesty hned tři z nich obdrželi červenou kartu.

V závěru se rozhodovalo také utkání mezi La Coruňou a Pamplonou, když domácí o své výhře rozhodli až ve třetí minutě nastavení po brance obránce Lopa.

Výsledky - 31. kolo:

Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 2:2 (9. Riera, 90.+7 Tamudo z pen. - 45. a 77. Edu), Huelva - Santander 4:2 (2. Uche, 32. Amo, 39. Cazorla, 66. Rosu - 8. Colsa, 67. Žigič), La Coruňa - Pamplona 1:0 (90.+3 Lopo), Levante - Getafe 1:1 (5. Mustapha - 57. Belenguer), Mallorca - Tarragona 1:0 (21. Casadeus), Zaragoza - Vigo 2:0 (72. a 75. Ewerthon), Sevilla - Bilbao 4:1 (49. Keržakov, 53. Puerta, 69. Chevanton, 83. Fabiano - 77. Yeste), Villareal - Barcelona 2:0 (56.Pires, 85.Marcos)