Fotbalisté SK Sigma si po roce zopakují účast ve finále Tipsport ligy. Dnes v semifinále snadno přehráli Ústí nad Labem 2:0 a v neděli si to o prvenství rozdají znovu se slovenským soupeřem, tentokrát ze Zlatých Moravců.

Hanáci byli v odpoledním druhém semifinále od úvodního hvizdu lepším týmem. Dlouho se ale hrálo bez větších gólových příležitostí. Až ve 24. minutě se na pravé straně šikovně uvolnil Přikryl, na malém vápně našel Schulmeistra, který otevřel skóre. Radost však byla předčasná, protože branka nebyl uznána pro ofsajd.

Jan Schulmeister se ale nakonec střeleckého úspěchu přece jen dočkal. Krátce před koncem prvního poločasu zůstal nekrytý na zadní tyči po akci Hořavy a Bajera a hlavou se nezmýlil. Těsně předtím mělo jedinou opravdovou šanci Ústí. Svátek se ocitl zcela sám před Blahou, ale ani netrefil branku.

Ve druhé půli pokračoval olomoucký nápor. Nejprve Schulmeistra tak důkladně napadal soupeřovu rozherávku, až donutil k chybě brankáře Kučeru. Navrátil však odkrytou branku minul. Za moment šel Navrátil sám na střídajícího ústeckého brankáře, ale ani tentokrát neuspěl.

Výhru Olomouce pojistil Doležal

Uhodilo až do třetice. Bajer posunul do křídla na Schulmeistra, ten poslal do vápna míč Doležalovi, jenž z otočky zamířil přesně k tyči ve stylu věhlasných světových kanonýrů.

Ani při dvoubrankovém manku Ústí nijak zvlášť neotevřelo hru a do šancí se tak přes vzorně pracující olomouckou defenzivu nedostávalo.

Definitivně rozhodnout mohl sedm minut před koncem ofenzivně naladěný Janotka, ale místo razantní střely zvolil technické řešení, které brankář Ústí přečetl a zneškodnil. Když třetí branku nepřidal ani další střídající mladíček Hála, skončilo utkání výhrou Hanáků 2:0.

„Myslím si, že první poločas byl vyrovnaný. Moc šancí jsme v něm neměli. Po přestávce už to bylo lepší. Spokojení jsme především z toho pohledu, že se i při těch absencích, které máme v útoku, prosadili ofenzivní hráči. Ať už Honza Schulmeister nebo Martin Doležal. V tomto ohledu to bylo dobré,“ řekl po utkání trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Ve finále proti celku Zlaté Moravce

Olomoucký stratég také uklidnil obavy fanoušků o zdravotní stav Ondřeje Murina a Michala Vepřeka, u nichž to vypadalo, že museli střídat ze zdravotních důvodů. „Všechno je v pořádku,“ uvedl Psotka.

V nedělním finále se jeho svěřenci postaví stejně jako před rokem slovenskému soupeři. Zlaté Moravce, které ve středu poslaly ze hry obhájce trofeje ze Žiliny, totiž v dopoledním semifinále přestřílely Jablonec 3:2. „Zlaté Moravce jsme viděli v tom dopoledním zápase a hrály velmi dobře. Je to hodně rychlostní, agresivní mužstvo,“ prohlásil Psotka na adresu finálového soka.

Semifinále zimní fotbalové Tipsport ligy v Praze-Edenu:

Ústí nad Labem - Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 42. Schulmeister, 48. Martin Doležal. Rozhodčí: Jílek - Urban, Jech.

Ústí: Kovář (46. Kučera) - Polák, Zachariáš, Valenta, Dvořák - Michal Doležal (46. Gibala), Vrtělka, Martykán (46. Lamešič), Benčík (46. Volek) - Svátek (46. Holek), Veverka (46. Franc). Trenér: Habanec.
Olomouc: Blaha - Janotka, Koutný, Murin (46. Škerle), Vepřek (54. Machalický) - Přikryl (46. Martin Doležal), Hořava (71. Pospíšil), Rossi, Bajer, Navrátil - Schulmeister (77. Hála). Trenér: Psotka.

Jablonec - Zlaté Moravce 2:3 (1:1)
Branky: 17. Lafata, 58. Vukovič - 10. a 52. Pavelka, 85. Janečka. Rozhodčí: Jech - Urban, Jílek.

Jablonec: Špit - Krajčík (46. Michálek), Zábojník, Drsek (70. Huber), Jablonský - Haurdič (46. Vošahlík), Loučka (46. Eliáš), Piták (46. Jarolím), Kovařík - Lafata, Pekhart (46. Vukovič). Trenér: Komňacký.