Když sešívaní slavili na trávníku stadionu Ibrox postup do čtvrtfinále Evropské ligy, nemohli tušit, co bude následovat… Došlo na scénu jak z akčního filmu.

Podle informací ze slávistické kabiny došlo ze strany Rangers k napadení hráče. Schytal to právě Kúdela, jenž podle všeho utržil několik ran pěstí od soupeře. Český reprezentant byl přitom na cestě na antidopingovou kontrolu…

Odveta osmifinále fotbalové Evropské ligy: Glasgow Rangers - Slavia Praha
Tvrdý zápas a rozbitá hlava Koláře. Slavia se probojovala do čtvrtfinále

Slavia přivolala policii, která následně musela doprovodit tým do bezpečí. 

Ano, tohle se stalo v Glasgow, největším městě Skotska, kde žije 600 tisíc obyvatel. S výpravou se spojil i velvyslanec v Londýně Libor Sečka, který s úlevou konstatoval, že po půlnoci se již všichni dostali zpátky na hotel.

"Přejeme si podrobné vyšetřování celé situace ze strany UEFA," uvedl boss českého klubu Jaroslav Tvrdík.

Šílené zákroky a reakce

Zápas byl od začátku vyhrocený, agresivní hru domácího týmu odnesl i brankář Ondřej Kolář. 

Odveta osmifinále Evropské ligy: Šílený zákrok a Kemar Roofe musel do sprch
Slavia sčítala rány. Hrůzostrašný faul na kriminál, šlo Kolářovi o život?

Po jednom z faulů v samotném závěru, kdy ještě dva fotbalisté z řad domácího týmu prudce nakopli balon na ležícího Jana Kuchtu, už se rozčílil jindy klidný Kúdela. Přiběhl ke Glenu Kamarovi a pustil se do něj.

Jak? Kdo ví. Šlo o slovní výpad, který dokonale skryl před všetečnými kamerami…

Domácí se čílili, dokonce na to přišla řeč i po zápase. Gerrard si vzal Trpišovského bokem a vysvětloval mu, že tohle se nedělá. Alespoň tak to vypadalo. "Řešili jsme tam ty zákroky," řekl neurčitě slávistický kouč.

Ovšem na straně Rangers mají jasno. Byl v tom rasismus.

"Řekl mi to Kamara a já mu věřím," poznamenal Gerrard.

Tvrdík: Žádný rasismus

Někdejší ikona Liverpoolu v této souvislosti zmínila, že slávisté celý případ odmítali řešit. "Jsme prý lháři," dodal Gerrard.

S tím koresponduje i další Tvrdíkovo vyjádření - po půlnoci se ohradil proti obvinění Kúdely z rasismu. Kategoricky. "Neznám slušnějšího a skromnějšího člověka," napsal ještě někdejší politik a manažer.

Nakonec, zhruba kolem druhé hodiny ranní, Slavia vydala oficiální prohlášení. Zároveň přinesla i vyjádření samotného hráče.

"Řekl jsem mu „You‘re fucking guy“ (jsi zas**** chlap, pozn. aut.). Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," prohlásil Kúdela.

Fotbalisté Slavie Praha
Proč Evropa šílí ze Slavie. Český klub je známý v Anglii i Španělsku

Případ pochopitelně na ostrovech rezonuje, začaly jej řešit stanice Sky Sports i BBC nebo deník Guardian.

Jedno je jisté: pokud slávisté ve čtvrtfinále dostanou vysněný Manchester United (podle Trpišovského) či Arsenal, mají se sešívaní nač těšit. Zvláště Kúdela, který teď bude čekat, co se stane dál.