V zářijovém bloku se naplno obnažila největší bolest národního týmu – bez Patrika Schicka zkrátka nejsou góly. Naštěstí je tady i jedna dobrá zpráva. Nejlepší kanonýr nedávného Eura už si odpykal disciplinární trest a na dalším srazu už by neměl chybět.

„Patrik je gólový hráč, to víme. Jsme rádi, že už nás zase posílí v tom příštím důležitém srazu,“ spadl kámen ze srdce Jaroslavu Šilhavému. „Věřím, že s Patrikem to bude záruka nějakých gólů,“ přeje si reprezentační kouč.

Milan Havel se dočkal premiérové pozvánky do reprezentace.
Teď už zase přepínám na Viktorku, prohlásil Havel po reprezentační premiéře

Ve středečním přípravném utkání s Ukrajinou (1:1) v Plzni se postavil na hrot Stanislav Tecl. Slávistický útočník ale i přes řadu šancí gól nedal. Dvakrát trefil tyč a jen potvrdil pověst spalovače. Šilhavý se ho však zastal.

„Mrzí mě, že se Standovi nepodařilo vstřelit gól. Odehrál výborný zápas a za svoji pracovitost si gól zasloužil,“ chválil kouč.

Tecl po přestupu do Slavie ještě nevstřelil v evropských soutěžích ani jeden gól, za což si ho fanoušci dobírají. Mimochodem, nedávno pohřbil Pražanům naději na postup do Evropské ligy.

Nenávistné reakce Šilhavý nechápe a Tecla brání.

Čeští fotbalisté remizovali v přípravném utkání v Plzni s Ukrajinou 1:1.
Ukrajina diváky v Plzni příliš netáhla. Mrzí mě to, litoval Coufal

„Lidi můžou mít svůj názor, spíš mi vadí, že jsou někdy nesoudní a vulgární. Ale s tím asi těžko můžeme něco dělat. Sám Standa kritikům proti Ukrajině odpověděl, byť branku nedal.“

Po marném dobývání ukrajinské branky se převtělil do role spasitele střídající Matěj Vydra a v nastavení vyrovnal. „Už jsem nevěřil, že to tam padne,“ oddechl si český hrdina utkání. „Na tréninku to padá. Padá to i při předzápasové střelbě během rozcvičky. Asi se vystřílíme na rozcvičce a pak to vůbec nepadá v zápase,“ vtipkoval útočník Burnley.

Kvůli absencím se v trojbloku zápasů dostalo i na méně zkušené hráče a nováčky. Řekl si někdo o nominaci na další sraz? „Nechci říkat, že by někdo hrál špatně, že už se sem nepodívá. To určitě ne. Kromě Standy Tecla odehrál velmi dobrý zápas Michal Sadílek, Vašek Jemelka v obraně byl jistý,“ jmenoval Šilhavý.

Brankář Liverpoolu Vítězslav Jaroš.
Anglie posílá naději do české brány. Guru Mikloško slyší samou chválu

Jeho tým čeká v říjnu klíčový zápas v boji o baráž na postup na mistrovství světa doma s Walesem. Ostrované mají po nečekané remíze s Estonskem na třetím místě kvalifikační skupiny stejně bodů jako český celek a jeden zápas k dobru. Generál nároďáku věří, že se jeho vojsko s touhle výzvou vypořádá.

„Bude tady Patrik Schick,“ upíná se k návratu kanonýra. „Věříme, že se uzdraví další hráči, kteří teď chyběli, a nominujeme silnější mužstvo. Zkušené hráče doplní ti, kteří nás třeba teď přesvědčili. Věřím, že v následujícím zápase s Walesem to doma zvládneme, trochu jim odskočíme a na druhém místě už zůstaneme.“