Šilhavého budoucnost u národního týmu byla nejistá poté, co reprezentanti v březnu v semifinále play off o mistrovství světa prohráli ve Švédsku 0:1 po prodloužení a nepostoupili do šampionát do Kataru. Šedesátiletý trenér přesto nakonec dostal od výkonného výboru dál důvěru.

Petr Fousek, šéf FAČR
Dusno v českém fotbale: Fousek ztrácí spojence, hraje se o Šilhavého

Fousek věří, že jednání s Šilhavým bude dotaženo do konce dubna. Jeho představou je, aby kouč dostal smlouvu na příští kvalifikační cyklus o mistrovství Evropy 2024 s případnou opcí pro závěrečný turnaj v Německu.

Sionko u reprezentace skončí

"Dnešní rozhodnutí bylo opřeno o vyhodnocení celého období, o nějaké posouzení, které už trenér Šilhavý dvakrát prezentoval. Rozhodnutí se opírá i o výsledky mých dosavadních jednání s trenérem Šilhavým. Jsme domluveni, že se chceme pokusit do konce týdne dosáhnout dohody. Budeme tomu věnovat poměrně intenzivní úsilí. Není tajemstvím, že se v některých pohledech zatím lišíme, což je ale u vyjednávání běžné," řekl Fousek.

Šéf asociace Petr Fousek na tréninku českých fotbalistů před baráží o MS se Švédskem.
Fousek se sešel s Šilhavým. O trenérově budoucnosti ale stále není jasno

"Myslím, že trenér si důvěru zasloužil svou prací a tím, že výkonný výbor nějakým způsobem vnímal určitý rozměr stability. Pochopitelně jsou tu i faktory, že jsme neuspěli v baráži a kvalifikační skupině o MS. Výkonný výbor to vyhodnotil takto v součtu všech těch parametrů, těch kladů i záporů," uvedl Fousek.

Po dohodě u reprezentace k 30. dubnu skončí manažer Libor Sionko, jeho nástupce zatím není znám.