Teprve osmnáctiletý záložník není jediným zástupcem letenského celku v nominaci. Kromě něj si nominaci po delší době vysloužil i Bořek Dočkal a do reprezentačního dresu se oblékne i čerstvá posila pražského celku Ondřej Čelůstka. 

To druhé pražské "S" bude mít proti Slovensku a Skotsku šestinásobné zastoupení. Do zápasů mohou zasáhnout gólman Kolář, obránci Coufal, Kúdela a Bořil či záložníci Masopust a Ševčík. 

Mezi útočníky najdeme zatím jen Patrika Schicka, dva ofenzivní fotbalisté však ještě budou donominováni. „Zatím váháme, i proto jsme doplnění týmu ještě oddálili. Určitě sledujeme Tomáše Pekharta, který teď střílel góly v Polsku, ale jsou tam i další hráči, ať už Milan Škoda, který dal stý gól, Libor Kozák nebo Standa Tecl. O víkendu dal hattrick, ale už dlouhodobě se prezentuje velmi dobře. O nominaci si říká výrazně,“ nastínil Šilhavý na nominační tiskové konferenci.

Reprezentanti budou hrát poprvé od listopadového závěru úspěšných kvaliifkačních bojů o evropský šampionát. Na jaře byly kvůli pandemii koronaviru zrušeny přátelské zápasy proti Mexiku a Hondurasu, na příští rok pak bylo posunuto právě Euro. Proti Slovensku budou hrát Šilhavého svěřenci 4. září v Bratislavě, o tři dny později hostí v Olomouci Skotsko. V obou případech bez diváků. Posledním soupeřem české reprezentace ve skupině Ligy národů jsou Izraelci.