Na poslední chvíli musel udělat trenérský tým před přípravou na zápasy Ligy národů UEFA udělat změnu. Nemocného brankáře Jiřího Pavlenku musel na poslední chvíli nahradit slávistický gólman Aleš Mandous, dodatečnou nominaci dostal záložník West Hamu Alex Král.

Nejlepší fotbalista roku Patrik Schick.
Schick doporučil Hložka: Až do Leverkusenu přijde, budu se snažit mu to ulehčit

„Jiří Pavlenka je bohužel nemocný, a tak jsme už na konci minulého týdne kontaktovali Aleše Mandouse,“ vysvětlil manažer a vedoucí reprezentace Tomáš Pešír změnu v nominaci.Pro Pavlenku jde tak o další nešťastnou náhodu s ohledem na nominaci v reprezentaci. Zranění třísel ho před rokem připravila o start na letním mistrovství Evropy, kde česká reprezentace došla až do čtvrtfinále proti Dánsku, tentokráte byl na vině pozitivní test na koronavirus, podle klubového webu zůstal Pavlenka v Německu.

Řada absencí

Český tým se v rámci skupiny Ligy národů utká nejprve se Švýcarskem, v neděli odehraje duel proti Španělsku, obě utkání se budou hrát v Edenu. Následně odletí reprezentace k zápasům v Portugalsku a Španělsku.Trenér Šilhavý musel při reprezentačním srazu sčítat řadu omluv.

Patrik Schick se stal poprvé fotbalistou roku.
Schick králem. Kanonýr Leverkusenu se poprvé stal nejlepším českým fotbalistou

Z barážových bitev proti Švédsku mu chybí více než 10 hráčů, k dispozici nebude ani hvězdný útočník Patrik Schick či klíčový záložník Antonín Barák. „Co na to říct… Ty absence mě mrzí. Tyhle zápasy jsou svátek pro všechny, nejen pro nás, pro trenéry, pro hráče, ale i pro fanoušky. Vidět ty světové hráče a zahrát si proti nim. Z toho pohledu je mi až líto, že nemůžeme udělat ten tým co nejsilnější, z těch nejlepších hráčů,“ mrzelo při oznámení nominace trenéra Šilhavého.

Důležitá zkouška pro Krále

Dodatečnou nominaci dostal i Alex Král, který v uplynulé sezoně hostoval ze Spartaku Moskva v anglickém West Hamu. Čtyřiadvacetiletý záložník si ale zajisté představoval optimálnější start – za celou sezonu si Král v dresu West Hamu zahrál pouze do šesti soutěžních zápasů, v dresu reprezentace nasbíral ve 29 zápasech dva góly.

„Vytížení Alexe Krále ve West Hamu nebylo v uplynulé sezoně takové, jako bychom si my i Alex představovali. Ale víme, že tréninku dával o to víc. Navíc každý den trénoval s hráči, kteří skončili na sedmém místě nejkvalitnější ligy světa. Chceme ho vidět a mít ho dva týdny v týmu. O svém potenciálu nás v minulosti přesvědčil a všichni mu přejeme, aby pro něj další sezony byly úspěšnější, a tím pomohl i reprezentaci,“ hodnotil situaci okolo Krále trenér Šilhavý.

Fanoušci čekají ve frontách před začátkem finále Ligy mistrů v Paříži.
Skandál při finále Ligy mistrů. Přes 200 lidí zraněno, Liverpool žádá vyšetření

Ve hře o nominaci je aktuálně i řada fotbalistů z reprezentace do jedenadvaceti let, konečné rozhodnutí přijde po jejich pátečním vystoupení proti reprezentaci Anglie.