Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta se v nočních hodinách bavili v klubu Belmondo. „Je to pro mě velké zklamání a komplikace. Hráči se omluvili, ale to je málo. Opustili sraz, nešlo to udělat jinak,“ reagoval Šilhavý.

Jeho tým se tak bude muset obejít v pondělí na Andrově stadionu proti Moldavsku bez těchto tří fotbalistů, kteří v Polsku figurovali v základní sestavě. „Musí za to nést následky. Uvědomili si, co udělali. Hrozně je to mrzelo, ale už se stalo,“ pokračoval Šilhavý.

Po pátečním výkonu by s největší pravděpodobností v základní jedenáctce obránci Coufal s Brabcem zůstali. Kouč teď musí hledat náhradu. U Jana Kuchty by byl otazník, jelikož ve Varšavě o poločase střídal.

Nedá se hrát na remízu

„Věřím, že sestava, kterou jsme teď udělali a připravujeme ji na zítra, bude schopná na cíl, kterým je postup, dosáhnout," hlásí Šilhavý, kterému končí smlouva.

Na dotaz, zda jsou hříšníci vyřazeni z týmu na pořád nebo pouze pro tento sraz, se na tiskové konferenci nedostalo. Každopádně českému týmu stačí k postupu na Euro remíza, ani ta však není úplným vítězstvím. Znamenala by postup, ale s největší pravděpodobností budou čeští fotbalisté na závěrečném turnaji až v posledním čtvrtém koši.

„Ve finále by nám remíza ke kýženému postupu stačila, ale nedá se na ni hrát. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Chceme být aktivní, dát góly a utkání rozhodnout. Víme ale, že soupeř prohrál v kvalifikaci jediný zápas jako my. Jeho výsledky byly velice dobré a zaslouží respekt. Budeme věřit našemu odhodlání,“ uzavřel Šilhavý.