Tuzemský fotbalový rok už tradičně zakončuje silvestrovské derby internacionálů dvou nejslavnějších českých klubů – Slavie a Sparty.

Slávisté jsou historicky v tomto klání výrazně úspěšnější než jejich odvěký rival, tentokrát ale ani s omlazeným týmem na vítězství nedosáhli. Souboj hráčů nad 35 let skončil smírně 4:4.

Největším tahákem v mužstvu Slavie byl Vladimír Šmicer, který ještě na podzim kopal za prvoligové áčko a v silvestrovském derby se představil poprvé.

„Těšil jsem se hodně, je to pro mě něco nového. Ale nijak zvlášť jsem se nepřipravoval, přijel jsem rovnou z hor,“ řekla slávistická ikona v rozhovoru pro Českou televizi.

Šmicer se z gólu neradoval, naopak na dny své kanonýrské slávy nechal zavzpomínat jeho parťák Pavel Kuka, který se trefil hned dvakrát. Další góly Slavie, která vedla už 4:1, vstřelili Jaromír Jindráček a Roman Janoušek.

Ani třígólové vedení ale Slavii nestačilo, Sparta dokázala srovnat. Po dvou gólech dali Josef Němec a Zdeněk Svoboda, týmu v rudých dresech navíc tentokrát chyběli Jozef Chovanec, Michal Bílek či Ivan Hašek.

Výsledkem 4:4 skončil i duel veteránů nad padesát let. V něm zase dotahovala Slavia, která dvěma góly v závěru vyrovnala. Dvěma góly se blýskl sparťan Miloslav Denk, poprvé za „staré pány“ hrál Jan Berger.

Silvestrovská derby fotbalistů v pražském Edenu:

Nad 35 let: Slavia – Sparta 4:4 (1:1)
Branky:
24. a 33. Kuka, 9. Jindráček, 41. Janoušek - 14. a 35. Josef Němec, 35. a 37. Z. Svoboda. Rozhodčí: Zvonič - Vodička, Benát.

Slavia: Klíma - Medynský, Ondrejčík, Janů, Jeslínek, F. Veselý, Šmicer, Řehák, Kozel, Ulich, Luděk Zelenka, Kuka, Janoušek, Jindráček. Manažer: Mareš.
Sparta: Sova - Vrabec, Novotný, Straka, Horňák, Z. Svoboda, Baranek, Josef Němec, Siegl, Kočí, Černý. Manažer: Bartoň.

Nad 50 let: Sparta - Slavia 4:4 (2:2)
Branky:
1. a 28. Denk, 13. Mlejnek, 35. J. Jarolím - 5. Čáp, 14. Hrdlička, 35. Lubas, 36. Beránek. Rozhodčí: Krondl - Vodička, Benát.

Sparta: Trněný - Kotek, Mlejnek, Vojta, Caudr, Denk, Raška, Berger, J. Jarolím, Pešice.
Slavia: Šimurka - Mareš, Beránek, Čičatka, Lubas, Hrdlička, Šimůnek, Peclinovský, Jebavý, P. Herda, Knoflíček, Čáp.

(vž)