"V úvodu jsem udělal chybu. Chtěl jsem to hrát až moc fotbalově. Jak Zlatan běžel proti mě, chtěl jsem mu to přehodit přes nohu. On to vystihl a zaplaťpánbůh to Vacloš chytil. Vymýšlel jsem kraviny. Jsem poslední hráč, to musí jít někam na půlku," řekl Sivok po zápase (1:1).

Chybu odčinil ve 26. minutě, kdy nacentroval nezvykle až od brankové čáry a Matěj Vydra s přispěním soupeřovy teče srovnal. "Viděl jsem, že po mně nikdo nejde. Asi čekali, že to budu hrát z jedné hlavou zpátky, tak jsem to zkusil na prsa a dal to před bránu," podotkl Sivok.

Při jeho centru prý ještě míč hřiště neopustil. "Kontroloval jsem pomezního. Myslím, že jsem to zahrál ještě před," dodal.

Během utkání se dostal do sporu s Ibrahimovicem, jenž ho dokonce chytl pod krkem. "Zlatan mi tam vyhrožoval, protože jsem reklamoval jeho loket na Láďu Krejčího. Říkal, že teď začne válka, ale i to k němu patří a bylo to v rámci fair play," uvedl stoper tureckého Bursasporu.

Těšilo ho, že až na jeho chybu český tým Ibrahimovice ubránil. "Asi jsem ho trošku rozhýbal, ale přišlo mi, že se mu moc nechtělo, že to trošku odchodil. I tak ale ukázal, že kvalitu má obrovskou. Když dostane balon, je těžké ho odstavit," řekl Sivok.

Euro? Budou to jiné zápasy

Remízu ze Stockholmu bral, zvlášť když reprezentace ve čtvrtek doma prohrála se Skotskem.

"Myslím, že se Skotskem jsme měli vyhrát, byli jsme lepší. Teď jsme zase měli trošku štěstí. Zase jsme hráli s osmi nebo devíti novými hráči… Švédové taky postoupili na Euro, jsou tam zaslouženě. Byl to pro nás těžký zápas venku, takže dobrý výsledek," uvedl Sivok, který byl při absencích zraněných opor Petra Čecha, Tomáše Rosického či Jaroslava Plašila kapitánem.

Duel ve Švédsku byl poslední přípravou před soustředěním na evropský šampionát, kde Sivok očekává úplně jiné zápasy.

"Švédové ani Skotové nehrají podobným stylem, co budou hrát soupeři ve skupině Chorvati, Španělé a Turci. Euro bude úplně jiné. Já osobně přáteláky nemám moc rád. V druhé půli se spíš střídá, takže je to takové rozsekané. Proti Švédům to byl klasický přátelák. I atmosféra tomu nasvědčovala, bylo to jak v opeře," podotkl Sivok.

Do Eura se podle něj ještě může hodně změnit. "Furt jsou ještě více než dva měsíce. Ta forma bude třeba zase jiná, sestava taky. Dva měsíce jsou hrozně dlouhá doba, ve fotbale se vše mění každý víkend. Chyběli nám hráči jako Pláša, Čechíno, Rosa. Jejich zkušenost je prostě znát. Rozhodující bude, až se sejdeme před soustředěním," dodal.