"Byl jsem se Slavií v kontaktu delší čas, ale teď se to upeklo poměrně narychlo. Měl jsem ještě jiné varianty, ale rozhodl jsem se pro Slavii," uvedl na klubovém webu Skácel. "Chtěl bych Slavii pomoct, myslím si, že jí to tak trošku dlužím. Domluvili jsme se zatím tak, že jí přijdu pomoct do konce sezony," dodal třiatřicetiletý Skácel.

Na velká očekávání ohledně své osoby je připraven. "Vždy jsem hrál pod tlakem. Já se na to těším, mám rád zodpovědnost. Zažil jsem to mnohokrát, nebojím se toho," řekl Skácel novinářům.

"Ale není to o mně, je to o tom, abychom se co nejdříve dostali do klidného středu. Slavia nepatří tam, kde momentálně je. V tuhle chvíli hrajeme o záchranu a čím rychleji se nám podaří z toho pásma utéct, tím lépe se bude celému týmu dýchat," prohlásil Skácel. Slavia má momentálně jen tříbodový náskok před sestupovými příčkami.

Skácel ve Slavii načne své třetí působení. Do Edenu nejprve přišel v roce 2002 z Hradce Králové, poté po zahraničních angažmá v Marseille, Panathinaikosu Atény, Hearts, Southamptonu a Hertě Berlín pomáhal Pražanům coby amatér po uzavření přestupního termínu na podzim 2009.

V zimě odešel do řecké Larisy, odkud se vrátil do Hearts. Na začátku loňského podzimu se Slavií trénoval, nakonec ale ještě zamířil do skotského Dundee United.

"Tehdy v Česku skoro končila sezona, bylo to někdy na konci října. Další tři měsíce bych pak nehrál fotbal. Na ostrovech přestávka není, takže z důvodu toho, abych se dostal do zápasového rytmu, jsem se rozhodl pro Dundee," prohlásil Skácel.

Po skončení tříměsíční smlouvy v Dundee se nyní dohodl s vršovickým klubem. "Jsem moc rád, že se nám podařilo získat hráče, o kterého jsme dlouhodobě stáli. Doufám, že se mu bude u nás dařit a že bude jedním z hráčů, který pomůže Slavii v jejím vzestupu tabulkou," uvedl generální ředitel Slavie Zbyněk Kusý.

Skácel po konci angažmá v Dundee přibližně měsíc nehrál. Věří, že by mohl zasáhnout už příští sobotu do domácího zápasu s Libercem. "Páteční zápas s Brnem se ještě nestihne, bude se asi pár dní čekat na transferkartu," řekl. "Věřím, že během týdne, deseti dnů se dostanu do pohody a pak už to bude na trenérovi, jestli mě postaví," uvedl Skácel. Na jakém postu by mohl hrát, ještě s koučem Petrem Radou neprobírali.

Pokud jeho jarní mise dopadne úspěšně, nebránil by se dalšímu pokračování v Edenu. "Pokud budou obě strany spokojené a sezona dopadne dobře, sedneme si a můžeme si promluvit, co dál," dodal Skácel.

Na kontě má v lize 71 utkání a 22 vstřelených gólů. V listopadu 2009 se blýskl hattrickem v zápase proti Brnu. Odehrál také sedm duelů za národní tým, v jehož barvách vstřelil jednu branku.