"Vypadá to dobře, už jezdím na kole a postupně začínám s rychlou chůzí a během. A když jsem mluvil s doktorem, co bych měl dělat na soustředění, tak bych měl dva, tři dny trénovat sám, ale pak už bych se měl pomalu zapojovat," řekl Skalák, jenž má být jednou z ofenzivních opor týmu.

Že by kvůli zranění přišel o Euro, si prý vůbec nepřipouští. "Na začátku doktoři viděli moji účast padesát na padesát, ale teď jsou zprávy pozitivní a je to spíš sedmdesát na třicet," uvedl. "Ale uvidíme, jak to bude vypadat, až kopnu do balonu. Ale cítím se dobře, tak snad se nic nezmění," dodal.

Operace podle něj byla jediným řešením. "Věděl jsem, že kdybych na ni nešel, tak bych to nestihnul určitě. Sice byla možnost hrát pod injekcemi, ale hrozně to bolelo, takže jsem rád, že jsem se zákroku podrobil, protože se mi hrozně ulevilo," řekl Skalák.

Český tým v základní skupině narazí na Dánsko, Srbsko, Německo a ve hře bude také kvalifikace na olympiádě.

Jenže v případě postupu by Skalák pod pěti kruhy vzhledem k omezení tří starších hráčů na soupisce hrát nemusel. "Tohle neřeším, chci udělat úspěch na mistrovství. A věřím, že olympiádu uděláme, i když tam třeba nepojedu. A dá se říct, že by mě to ani nemrzelo," prohlásil.