„Tři hráči národního týmu zásadním způsobem v sobotu v noci porušili interní pravidla reprezentace. Jakub Brabec, Vladimír Coufal a Jan Kuchta s okamžitou platností z rozhodnutí vedení reprezentace opustili sraz národního týmu,“ stojí v oficiálním prohlášení české fotbalové reprezentace. O jaký prohřešek se jedná, reprezentace neuvedla.

Podle zjištění iSport.cz však jde o zmíněnou návštěvu klubu Belmondo, kde se měla trojice fotbalistů bavit do ranních hodin. Původně měli totiž regenerovat a chystat se na důležitý zápas. V neděli je od 17.30 na programu předzápasový trénink. Na tom už ale obránce West Hamu Vladimír Coufal, stoperu Arisu Jakub Brabec a útočník Sparty Jan Kuchta budou chybět.

Je až s podivem, že takto zkušené hráče napadlo vyrazit za nočním životem necelé dva dny před klíčovým zápasem. Vždyť remíza v Polsku 1:1 a stejný výsledek v duelu Moldavsko - Albánie je výrazně přiblížila účasti na Euru. V pondělí večer proti Moldavsku stačí uhrát bod.

Na diskotéce byl i člen asociace

Nálada v týmu se zdála být dobrá, také kapitán Tomáš Souček, který má zašité čelo, rozdával při letu z Varšavy do Ostravy úsměvy. Z ostravského letiště  se tým přesunul do Olomouce, kde bydlí v NH hotelu. 

Odsud je to ale nebezpečně blízko do centra, čehož zmínění fotbalisté ještě v doprovodu člena Výkonného výboru FAČR Tomáše Neumanna využili a vyrazili za muzikou na diskotéku. Podle iSport.cz je doprovázel také obránce Sigmy Filip Novák, který si však reprezentační povinnosti neplní.

Neumann později uvedl, že byl ve městě na večeři s dcerou a dalšími lidmi a hráče pak v baru potkal jen náhodou. „Uvědomuji si, že společná fotka s jedním z hráčů nepůsobí pro veřejnost důvěryhodně, ale sám jsem inicioval odchod hráčů na hotel,“ vzkázal Neumann.

Je otázka, jak se k celé situaci vyjádří hlavní trenér Jaroslav Šilhavý či kapitán Tomáš Souček, které čeká v neděli 16.45 předzápasová tisková konference. Své svěřence a spoluhráče nepochválí.

Prohřešek trojice Brabec, Coufal a Kuchta není první podobnou aférou u české reprezentace. Národní tým řešil v minulosti dost průšvihů.