Rozruch, který vyhlášení vyvolalo, asi nikdo z funkcionářů FIFA nečekal.

"Chcete pravdivou, nebo diplomatickou odpověď?" reagoval na otázku novinářů Sepp Blatter a pokračoval: "O.K., tak pravdu. Byl jsem trochu překvapen. Ale jeho góly na začátku turnaje rozhodovaly," poznamenal muž, který se chce ucházet o znovuzvolení do čela Mezinárodní fotbalové federace.

Maradona byl ve své televizní show přímočařejší. "Viděl jsem, jak se mu pro tu trofej nechce. Nezasloužil si ji, bylo to nefér," řekl někdejší argentinský idol.

"Hloupý vtip," píše německý deník Die Welt. "Skandál," dodávají noviny ve Švýcarsku. A zmiňují poznámku jednoho z fanoušků: "Pokud dostal Messi tuhle trofej, pak by měl být Luis Suárez vyhlášen jako držitel ceny fair play." Ano, tento sarkasmus směřuje k jeho kousnutí soupeře a následnému trestu.

Kdo tedy měl dostat trofej? Mnozí se příkláněli k Arjenu Robbenovi (dovedl Nizozemsko k třetímu místu), Maradona by trofej předal Kolumbijci Jamesi Rodríguezovi (nejlepšímu střelci turnaje).

Argentinská legenda si myslí, že volba byla marketingovým tahem, v narážce na to, že Messi je hlavní tváří firmy Adidas. S tím souhlasí i list Die Welt.