V úvodním utkání čtvrtého předkola nedal Žilině šanci a po jednoznačném vítězství je jednou nohou v základní skupině Evropské konferenční ligy. Výsledek 5:1 jim k tomu dává dobré předpoklady do odvety, která se hraje příští týden.

Jablonci to dnes, ve čtvrtek 19. srpna, na Střelnici sedlo. Deset střel na branku soupeře oproti třem žilinským mluví jasně. Petr Rada dal šanci sestavě, která ho nezklamala.

Play-off Evropské konferenční ligy: Viktoria Plzeň vs. CSKA Sofia 2:0.
Plzeň porazila Sofii. Postup do základní skupiny Konferenční ligy je blízko

Trenér FK Jablonec Petr Rada: „Byli jsme dobře připravení, chtěli jsme soupeře napadat. Do vápna jsme se tlačili ve více lidech. Celé mužstvo hodnotím dobře, věřil jsem jim, proto jsem nedělal příliš změn. Byl to dnes kolektivní výkon a všichni hráči si hrábli. Využijeme teď naši umělku, abychom se dobře připravili. O postupu rozhodnuto není. Umělá tráva může hrát svoji roli. Budeme se na odvetu hodně připravovat.“

Miloš Kratochvíl, autor dvou gólů: „Konečně jsme po špatné sérii vyhráli. Mohl jsem dát i třetí gól. Je co zlepšovat, ale jsem spokojený, výsledek bereme. Splnili jsme to, co jsme si řekli.

Martin Doležal: „Konečně jsem dal gól. Zažili jsme dnes asi poločas snů. Jsem rád, že jsme to zvládli. Teď musíme zvládnout domácí zápas se Slováckem. A pak se hned soustředíme na odvetu.“

Ubong Ekpai ze Slavie (vlevo) po promarněné šanci proti Legii Varšava.
Jen remíza. Dotahování stálo Slavii síly, o Evropskou ligu ještě musí bojovat

Pavol Staňo, trenér Žiliny: „Dokázali jsme kombinovat a udržet se na míči. Domácí svoje šance dovedli využít. Za stavu 4:1 by to bylo ještě v domácím prostředí hratelné. Pátý gól už byl úder pod pás. Možná to ale ještě zdramatizujeme, i když výsledek pět jedna je dost.

FK Jablonec – MŠK Žilina 5:1 (4:0)

FK Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil, Houska, Kratochvíl, Pilař – Doležal (C)
Náhradníci: Vajner, Hrubý – Vaníček, Hübschman, Štěpánek, Malínský, Čvančara, Smejkal, Martinec, Surzyn

MŠK Žilina: Petráš – Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang – Gono (46. Slebodník), Fazlagič, Bičachčjan – Kaprálik (46. Sluka), Džibril, Ďuriš
Náhradníci: Teplan, Belko – Myslovič, Jambor, Goljan, Slebodník, Nemčík, Sluka, Kopas, Sul'a

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Sorensen (všichni DEN)

Branky: 10. Kratochvíl, 23. Kratochvíl (Krob), 41. Doležal (Holík), 45+1. Považanec (Krob), 90. Martinec (Krob) – 74. Džibril (Minárik)

Karty:   30. Pleštil (JAB), 32. Pilař (JAB), 70. Holík (JAB) – 40. Bičachčjan (ZIL), 49. Sluka (ZIL), 52. Anang (ZIL), 76. Fazlagič (ZIL), 85. Rusnák (ZIL)

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:10.