Ve středeční domácí odvetě Ligy mistrů musí Západočeši zabrat, aby se vyvarovali dalšímu debaklu. „Oproti zápasu v Římě musíme zlepšit všechno. Prohráli jsme 0:5 a nedostali jsme se do žádných šancí. Hrajeme doma a poslední zápas Ligy mistrů, tak věřím, že se na to připravíme jinak,“ věří středopolař Viktorie Plzeň Patrik Hrošovský.

Nemrzí vás, že zápasem proti AS Řím pro Viktorii Liga mistrů končí?
Je to škoda, protože zápasy Ligy mistrů jsou pro celý klub svátkem. Na poslední utkání ve skupině se těšíme.

Vnímáte, že AS Řím je v krizi? O víkendu ztratil vyhraný zápas v Cagliari (2:2).
Pořád je to AS Řím, který má o mnoho větší rozpočet. I když má jistý postup ze skupiny, tak střetnutí s námi nevypustí. Zápas s Cagliari jsme viděli, takže víme, v čem bychom soupeře mohli překvapit. Věřím, že to ukážeme.

Můžete být konkrétnější v tom, co by na AS Řím mohlo platit?
To si necháme v kabině nebo se musíte zeptat trenéra. Na zápas se připravujeme a možná zítra uvidíte, jak se nám podaří AS Řím překvapit.

Zvyšuje šance Viktorie na úspěch absence Džeka?
Vzhledem k tomu, jakou má proti nám bilanci za poslední dva zápasy, tak ano. Ale bude hrát Schick, který má také svoje kvality. Navíc o jednom hráči to nikdy není.

Jak se těšíte na Patrika Schicka jako soupeře?
To je spíš pro něho prestižní, že nastoupí proti českému klubu v Čechách. V Lize národů nám dal na Slovensku gól, takže dobré vzpomínky na něho nemám. Věřím, že zítra mu nedovolíme skórovat.