Ještě před dvěma lety se slavný Juventus Turín „plácal“ ve druhé italské lize. Ale těžkým časům pro „bianconeri“ po korupční aféře odzvonilo.

Tým českého záložníka Pavla Nedvěda se nevídaným způsobem oklepal z „nepříjemných zážitků“ a v této sezoně bojuje o zisk ligového titulu.

„Dosáhli jsme velmi důležitého vítězství. Tyto tři body jsou pro nás zlaté,“ usmíval se Claudio Ranieri, trenér Juventusu, po víkendovém vítězství 1:0 nad Fiorentinou.

„Stará dáma“ se díky zisku tří bodů bodově dotáhla na čelo Serie A.

„Věděli jsme, že proti nám bude stát skvělý soupeř, který nám vždy dělal problémy. Fiorentině stačilo dát jenom gól. Pokaždé, když hrajeme proti týmu se třemi záložníky, tak máme problémy,“ konstatoval italský trenér.

Jeho tým už poněkolikáté ukázal nezlomnou vůli a chuť po vítězství. Navíc umí vyhrávat i důležité zápasy. Dokázal to třeba v Lize mistrů, kde dvakrát porazil Real Madrid.

Juventus by tedy mohl být „černým koněm“ této fotbalové sezony. „Musíme ale zůstat stále v klidu. Do konce sezony zbývá ještě hodně kol, nic není rozhodnuto,“ varuje spoluhráče Pavel Nedvěd, jeden z nejzkušenějších hráčů italského velkoklubu.

Fotbalová kariéra českého veterána možná v létě skončí.

I proto se chce držitel Zlatého míče z roku 2003 a bývalý kapitán české reprezentace rozloučit ziskem velké trofeje.

A italský celek zatím jeho přání drží v reálné rovině.

Bojuje totiž o přední příčky jak v italské Serii A, tak i milionářské Lize mistrů. „Díky těžkým vítězstvím jako proti Fiorentině nám roste sebedůvěra. Dostali jsme se alespoň na chvíli do čela soutěže. To je ta nejlepší odměna za naši snahu,“ burcuje znovuzrozený tým Gianluigi Buffon, brankář „Juve,“ který se vrátil po delším zranění.

„Nesmíme se za žádnou cenu vzdávat,“ dodává jeden z nejlepších gólmanů světa.