A přitom dnes nic takového řešit nemusel. Dvaadvacetiletý fotbalista, který odehrál přes hodinu i během nepodařeného utkání Realu Madrid proti Šachťaru Doněck v Lize mistrů, se totiž do problémů dostal vlastní vinou.

Už na jaře, když Evropu zlobila první vlna koronaviru a drtivá většina fotbalových soutěží byla přerušena, nebo dokonce ukončena, se totiž místo povinné karantény věnoval úplně něčemu jinému.

Zápas 28. kola Fortuna ligy mezi Spartou a Slavií, hraný 14. dubna 2019 v Praze v Sinobo stadium. Jaroslav Tvrdík.
Slavia hlásí dvacet pozitivních testů. Přerušuje provoz akademie

Zatímco měl být dle vládních nařízení dva týdny doma, protože v jednom z týmů Realu Madrid se objevil koronavirus, odjel do Bělehradu oslavovat narozeniny své přítelkyně Sofije. Hájil se negativním testem na koronavirus a tím, že mu nikdo neřekl, že v karanténě má být.

To ale soudu nemusí stačit. Státní zástupce proti němu každopádně vznesl obvinění a Jovičovi hrozí i trest odnětí svobody na šest měsíců. A to se původně mluvilo dokonce o dvanáctiletém trestu. To ale v případě, že by se prokázalo, že se nakazil koronavirem a šířil jej dál.

Jeho prohřešku si tehdy všimla i srbská premiérka Ana Brnabičová, která už na jaře slíbila, že si na podobné výtečníky dá pozor. Jovič totiž nebyl jediným, kdo si pojem karanténa vyložil poněkud po svém.

Trenér České fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý
Covid, oslabený tým, výhra. Šilhavého těší, jak se fotbalisté se situací poprali