Suárez poprvé dostal míč mezi Luizovy nohy v 67. minutě, když po akci z pravé strany obešel celkem tři protihráče a prostřelil brankáře Salvatoreho Sirigua. Netrvalo dlouho a situace se opakovala: v 79. minutě si kontroverzní kanonýr znovu snadno poradil s brazilským stoperem a svůj únik tentokrát zakončil střelou do horního růžku.

"Útočník vždycky jde za góly a ty dva triky mi k nim pomohly. Musel jsem Luizovi nasadit dvoje jesle, protože jsem nic jiného udělat nemohl," řekl Suárez po utkání novinářům.

Luiz, který kvůli problémům se stehenním svalem vůbec neměl nastoupit, přišel na hřiště ve 21. minutě za zraněného kapitána Thiaga Silvu. "Jeho zraněním začaly naše problémy. Museli jsme ho nahradit hráčem, jenž nebyl stoprocentně zdravý," přiznal trenér PSG Laurent Blanc.

Domácím kvůli karetnímu trestu chybělo několik opor - Zlatan Ibrahimovic a Marco Verratti nebo zraněný Thiago Motta. "Nesmíme přemýšlet o tom, co by se mohlo stát, kdyby hráli. Barcelona dominovala ve všech směrech, ale v odvetě budeme jiní," přidal francouzský kouč.

Jeho protějšek Luis Enrique byl spokojen s výkonem celého týmu.

"Luis Suárez dává góly, které umí jenom střední útočník, byl silný fyzicky i technicky. Ale rád bych vyzdvihl všechny hráče, podali výborný a intenzivní výkon. Když hrajeme takhle, je velmi těžké nás porazit," ocenil Enrique.

Mrzel ho jenom vlastní gól Jérémyho Mathieuho z 82. minuty. "Byl bych raději, kdyby neskórovali, výsledek 3:0 by byl dokonalý. Nesmíme se chytit do pasti a myslet, že je čtvrtfinále rozhodnuté. Určitě není a odveta bude velice těžká," dodal bývalý španělský reprezentant.