Tahle bilance je strašidelná. Zatímco na mistrovství Evropy se fotbalová reprezentace po rozchodu se Slovenskem dostala pokaždé, na světový šampionát jen jednou.

Pavel Nedvěd a spol. si zahráli v Německu v roce 2006. Díra do světa z toho nebyla, ale už jen samotná účast na největším sportovním svátku planety (olympiáda promine, ale je to tak) byla skvělá.

Nyní je tu další pokus. Po jarním rozjezdu pokračuje kvalifikace o postup na světový šampionát v Kataru. Češi jsou na tom tak nějak průměrně (1 výhra, 1 remíza, 1 prohra), a proto v Ostravě musí rozsekat podprůměrné Bělorusko. Mělo by se to podařit, už jen jména v sestavě jasně mluví pro domácí.

Kvalifikace MS Česko - BěloruskoKvalifikace MS Česko - BěloruskoZdroj: Deník

Sázkaři mají jasno

„Určitě budeme favoritem. Ale víme, jak se fotbal strašně vyrovnává. Nesmíme to podcenit, což neuděláme. Věřím, že zápas bude v naší režii a zvládneme to,“ řekl obránce Milan Havel, nováček v elitním výběru.

Sázkaři jasně věří týmu kouče Jaroslava Šilhavého. Devadesát osm procent peněz jde na jeho výhru.

„Zápas s Běloruskem bude pro český tým zásadní. Potřebuje nutně bodovat, nic než výhra nepřipadá v úvahu. Bohužel, trenér Šilhavý musí řešit širokou marodku a rozhodnutí hráčů ukončit reprezentační kariéru,“ uvedl Michal Hanák, hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna.

Je fakt, že Šilhavému schází 19 borců z kádru, přesto proti Bělorusům musí uspět. A v Belgii, kde se hraje v neděli, se uvidí.