Tahle bilance je strašidelná. Zatímco na mistrovství Evropy se fotbalová reprezentace po rozchodu se Slovenskem dostala pokaždé, na světový šampionát jen jednou.

Pavel Nedvěd a spol. si zahráli v Německu v roce 2006. Díra do světa z toho nebyla, ale už jen samotná účast na největším sportovním svátku planety (olympiáda promine, ale je to tak) byla skvělá.

Trenér Jaroslav Šilhavý.
Opory padají. Reprezentaci čekají důležité zápasy, řeší ale i brankářský rébus

Nyní je tu další pokus. Po jarním rozjezdu pokračuje kvalifikace o postup na světový šampionát v Kataru. Češi jsou na tom tak nějak průměrně (1 výhra, 1 remíza, 1 prohra), a proto v Ostravě musí rozsekat podprůměrné Bělorusko. Mělo by se to podařit, už jen jména v sestavě jasně mluví pro domácí.

Kvalifikace MS Česko - BěloruskoKvalifikace MS Česko - BěloruskoZdroj: Deník

Sázkaři mají jasno

„Určitě budeme favoritem. Ale víme, jak se fotbal strašně vyrovnává. Nesmíme to podcenit, což neuděláme. Věřím, že zápas bude v naší režii a zvládneme to,“ řekl obránce Milan Havel, nováček v elitním výběru.

Sázkaři jasně věří týmu kouče Jaroslava Šilhavého. Devadesát osm procent peněz jde na jeho výhru.

David Zoubek možná poslal svými góly svůj bývalý klub do druholigových pekel.
Autor slavného gólu hrával i v Bělorusku: Je to hrozné, lidé se tam ztrácejí

„Zápas s Běloruskem bude pro český tým zásadní. Potřebuje nutně bodovat, nic než výhra nepřipadá v úvahu. Bohužel, trenér Šilhavý musí řešit širokou marodku a rozhodnutí hráčů ukončit reprezentační kariéru,“ uvedl Michal Hanák, hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna.

Je fakt, že Šilhavému schází 19 borců z kádru, přesto proti Bělorusům musí uspět. A v Belgii, kde se hraje v neděli, se uvidí.