Na ten moment fotbaloví fanoušci do smrti nezapomenou. Nešťastná událost, při které celý stadion Parken (domovský stadion FC Kodaň) oneměl, avšak nakonec s dobrým koncem.

Záložník Tomáš Souček neskrýval frustraci, jeho gól na výhru nestačil.
Euforie i frustrace. Souček po kritice zářil. Gól bych vyměnil za výhru, přiznal

Běžela 43. minuta utkání základní skupiny mistrovství Evropy mezi Dánskem a Finskem, když na Cristiana Eriksena hodil Joakim Mähle míč z autu. Záložník Interu Milán se tehdy zřítil bez cizího zavinění, spoluhráči okamžitě signalizovali pomoc lékařů. Nebýt včasného zásahu Simona Kjæra a lékařů, kteří mu masírovali srdce, mohlo dojít k další fotbalové tragédii.

Návrat k tréninku

Eriksen se ale nakonec ze srdeční zástavy zotavil a dostal přístroj, jenž mu hlídá rytmus srdce. Jelikož v italské lize není dovoleno s kardioverter-defibrilátorem, Eriksen začal hledat cestu, jak se k milovanému fotbalu vrátit.

Lionel Messi při vítězném proslovu.
Falešný kult nepřekonatelného hrdiny? Messiho sedmý Zlatý míč vzbuzuje rozpaky

Dánský šikula tak kontaktoval klub, ve kterém svoji kariéru začínal - dánské Odense BK, kde začal individuálně trénovat."Eriksen nás sám kontaktoval a nyní individuálně trénuje. V mládí tu hrál a bydlí kousek odsud. Jsme moc rádi, že mu můžeme poskytnout tréninkové prostory, je to skvělý chlapík" řekl mluvčí Odense.

Během své kariéry hrál rodák z Middelfart v holandském Ajaxu, se kterým získal tři mistrovské tituly, anglickém Tottenhamu a italském Interu.