"Je to pro nás důležité utkání, nesmíme nic podcenit. Ten klub nemá jméno, ale na to se nehraje. Hraje se na výkonnost. Některé kluby mají velké jméno a tu výkonnost pak nemají. U tohohle klubu je to naopak. Výkonnost má fakt dobrou, což bylo vidět v kvalifikaci i v utkání s Kluží. Může to být zajímavý zápas, po remíze v Sivasu je strašně důležité, abychom to zvládli," prohlásil před utkáním trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

FC Viktoria Plzeň - FC Inter Milán 0:2
Bílek oživil Strakův zkrat: Džeko se neprosadil, řekl. Dal ale gól a asistenci

Slavia se bude muset na minimálně dva týdny obejít bez svého klíčového hráče. Tomáš Holeš se zranil při předzápasové rozvičce před utkáním s Budějovicemi - Slavii tak bude chybět jak na čtvrteční duel s Ballkani, tak na veledůležitou nedělní bitvu na hřišti Plzně.

Proti Kluži byli Kosované lepší

Ballkani je kosovský klub založený v roce 1947, tehdy ještě nesl Rinia. Původní jméno nese od roku 1965, kdy většinu v klubu převzaly tamní chemické podniky. Po letech strávených v nižších soutěžích se Ballkani začalo prosazovat i v nejvyšších patrech, což vyvrcholilo ziskem mistrovského titulu v loňskému ročníku.

Cesta historicky prvního kosovského celku v základní skupině evropských pohárů byla trnitá. Ballkani podlehli v prvním předkole Ligy mistrů litevskému Žalgirisu, v následných předkolech Evropské konferenční ligy si ale poradila s La Fioritou, Klaksvíkem a severomakedonským Shukpi.

FC Viktoria Plzeň - FC Inter Milán 0:2
Zase ten Džeko... Plzeň podruhé padla. Naděje vyhasla po červené Buchy

Základní osu Ballkani tvoří kosovští hráči, Ballkani v prvním utkání na domácím stadionu, který pojme 13 500 diváků, remizoval s rumunskou Kluží 1:1. Kluž byla povětšinu zápasu horší a remízu vystřelila až v posledních sekundách utkání. "Vzadu jsou zkušenější, do ofenzivy mají mladší hráče. Snaží se hrát kombinačně. Milují míč, i v těch nejtěžších pozicích se snaží udržet na balonu. Proti Kluži dominovali v držení míče a i když neměli tolik šancí, byli v zápase jednoznačně lepší," varuje trenér Trpišovský před podceněním soupeře.

Podaří se Slavii odčinit křečovitou remízu z Turecka?