„Stěžoval si na zdravotní problémy už v sobotu ve Zlíně a nemá tedy smysl, aby s námi letěl,“ vysvětluje absenci jednoho z nejlepších hráčů trenér Jaroslav Šilhavý.

Jeho svěřenci sice o víkendu vytvořili nový rekord v domácí neporazitelnosti, který aktuálně stanovili na počtu 34 zápasů, nadšení ale nejsou. Kvůli několika remízám Slavia stále ztrácí na vedoucí Plzeň.

Ideální tak je spravit si chuť na mezinárodním poli. „Pro oba celky půjde o velmi důležitý souboj, chceme se prát o druhé postupové místo ve skupině. Budeme se snažit neodjet s prázdnou,“ vzkázal trenér.

Bohumil Pánik
Zlín čeká druhý zápas v EL, nastoupí v Moskvě. Paník: Bod bude úspěch

Pohárová bilance ovšem staví do role favorita celek z Kazachstánu. Proč? Astana na domácím trávníku neprohrála už 15 evropských zápasů, naopak Pražané se z vítězství venku radovali naposledy v srpnu 2007, kdy uspěli 1:0 na Ajaxu.

„Štve nás, že ani v lize venku nevyhráváme. Letíme tam, abychom vyhráli, to je jediné, co chceme,“ burcuje obránce Jan Bořil.

Červenobílí budou zápolit nejen s houževnatým soupeřem, ale také s časovým posunem a umělým trávníkem. To je výhoda pro domácí. „Jsou na to zvyklí, ale věřím, že se dokážeme přizpůsobit,“ řekl Šilhavý.

Šimon Falta rozehrává
Novopečený reprezentant Falta: Sny se mohou plnit dřív, než se člověk naděje

Po necelých šesti hodinách letu slávisty přivítal čtyřhodinový posun, což je výzva pro členy realizačního týmu.

„S trenéry budeme samozřejmě řešit nastavení středečního tréninku, musíme naplánovat i to, v kolik hodin a jak dlouho necháme hráče spát, aby se tělo nastavilo do co nejpřirozenějšího režimu a aby se adaptovalo na místní podmínky. Tréninková náplň bude velmi důležitá, protože tělo může být unavené, takže to musí být střídmě a rozumně nastavené,“ vysvětluje fyzioterapeut Václav Sýkora.

Hlavní ale bude, jak si fotbalisté Slavie poradí s jedenáctkou hráčů soupeře.

„V porovnání s Maccabi jsou lepší,“ varuje trenér Šilhavý před zápasem, který začíná zítra v 17 hodin našeho času.

Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím.
Nominace fotbalové reprezentace: Jarolím nepozval žádného sparťana