Slávisté na domácím trávníku v sobotu večer porazili Slovácko gólem Zmrhala 1:0 a její aktuální čísla jsou úchvatná. Šestá výhra v řadě, během nich jediný inkasovaný gól, společně s remízou v Teplicích před touto sérií neprohráli pod vedením nového kouče ani jeden ze sedmi zápasů!

Přehnanou euforii ale hráči v červenobílých dresech krotí. Vždyť do konce sezony chybí ještě dlouhých 19 kol. Ovšem jejich forma budí pořádný respekt.

„Máme za sebou teprve pár zápasů a ještě hodně před sebou na to, abychom mluvili o titulu," říká střelec vítězné branky Jaromír Zmrhal. „Pohled na tabulku je hezký, ale nesmíme usnout na vavřínech. Musíme pořád makat dál tak, jak teď makáme. Musíme držet spolu. Nejdůležitější je tým. Když se bude dařit týmu, tak to bude dobré," odkrývá recept na aktuální slávistickou formu.

Fanoušci Slavie si v sobotu užili hodně příjemný večer. Hokejisté nejprve ukázali, že i po odchodu největších opor umí pořád hrát a skvělým bojovným výkonem porazili Kladno 4:2. Se závěrečným hvizdem se pak stovky diváků vydaly o pár set metrů vedle, aby byly svědky dalšího úspěchu fotbalistů.

V Edenu nervóznější

A více než sedmitisícová návštěva si to užívala náramně. Na gól se tedy čekalo o něco déle, ale zápas měli ve své režii a bylo jen otázkou času, kdy se trefí.

„Nebylo to ideální na nervovou soustavu, byť soupeř měl jedinou šanci. Po první půli jsme mohli vést i o dvě branky, bohužel nám chyběl klid v zakončení, pak ty zápasy takhle dopadají. Doma jsme všechny tři zápasy vyhráli 1:0. Hráči jsou v Edenu nervóznější, cítí povinnost tří bodů," vysvětloval trenér Jaroslav Šilhavý fakt, že jeho svěřenci si pozici jednoho z nejofenzivnějších týmů sezony vysloužili hlavně na hřištích soupeřů.

Tam dali 13 gólů z 21 nastřílených. „Doma 1:0? Nám to přece stačí," smál se po zápase kapitán Slavie Jiří Bílek.

Bude se podobně tvářit i v příštím kole? Výprava z Edenu jede do Jablonce, kde je aktuální forma staví do role jednoznačného favorita.