Naposledy v sobotu - to odchytal proti Plzni zřejmě životní zápas. Několika skvělými zákroky a první nulou v kariéře přispěl k výhře 1:0, která Pražany vrátila zpět do čela tabulky.

"Hodně jsem se na ten zápas těšil. Hráli jsme proti týmu, který je podle mě nejlepší u nás v Česku. Jsem rád, že se mi to ještě takhle povedlo," řekl novinářům po zápase Hrubeš.

Jednadvacetiletý brankář chytal svůj šestý ligový duel v kariéře a poprvé udržel čisté konto. "Určitě je to příjemné, navíc když je to ještě proti Plzni. Jsem za to rád a doufám, že ty nuly budou přibývat," uvedl Hrubeš. "Na začátku sezony jsem si dal nějaký cíl, ten bych chtěl splnit. Až ho splním, tak to ohlásím," dodal s úsměvem.

Hlavně v druhé půli předvedl několik výborných zákroků, zřejmě nejtěžší byl proti hlavičce Daniela Koláře. "Tečoval to po rohu hlavou, to bylo na poslední chvíli," podotkl Hrubeš.

Dvakrát mu také pomohla branková konstrukce a někdy i spoluhráči (dvakrát Milan Nitrianský) až na čáře. "Štěstí jsem určitě měl. U toho trestňáku do tyče to bylo tečované. Kdyby to šlo do brány, asi bych to neměl," připustil.

Tří bodů proti úřadujícímu vicemistrovi si hodně cenil. Výhru nepovažoval za šťastnou, i když Plzeň přes 70 procent času držela míč, na střely vyhrála 15:5 a trefila tyč a břevno.
"Neříkal bych tomu vítězství štěstí. Myslím, že jsme odvedli výborný výkon a Plzni jsme se hodně přiblížili. Myslím, že to byl vyrovnaný fotbal," doplnil Hrubeš.