"Jsem šťastný, že se nám povedlo dotáhnout jednání s Martinem Latkou do konce. Dohodli jsme se na smlouvě na čtyři roky. Povedlo se nám přivést lídra do kabiny i mimo hřiště, což byl náš první a zásadní cíl pro následující sezonu," uvedl sportovní ředitel Karol Kisel.

Devětadvacetiletý fotbalista zamířil do Slavie už počtvrté. Poprvé přišel v roce 2003 z Českých Budějovic. O tři roky později odešel na hostování do Birminghamu, ale po půlroce byl zpět. První návrat.

V roce 2009 na dva roky odešel do Panioniosu Atény, ale pak se znovu objevil v kabině Slavie. Druhý návrat. Potom se vydal na další zahraniční zkušenost do Düsseldorfu. S ním si zahrál v první i druhé německé Bundeslize.

Nyní se rozhodl definitivně vrátit domů. "Velkou roli sehrála rodinná situace, abych mohl být více se synem a navíc za měsíc čekáme přírůstek do rodiny. V tomto směru budu moct být všem nablízku," řekl Latka, proč se rozhodl podepsat dlouhodobý kontrakt.

"Výraznou měrou k návratu přispěli také majitel klubu Aleš Řebíček a Karol Kisel. S majitelem Slavie mám výborné vztahy, jeho osoba k návratu hodně přispěla," dodal.

Rodák z Českých Budějovic má na kontě 158 startů v české lize, z toho 136 za Slavii. K tomu přidal 15 gólů. Se Slavií získal dva mistrovské tituly a zahrál si s ní i Ligu mistrů. V minulosti byl kapitánem jednadvacítky a má na kontě i jeden start za seniorskou reprezentaci.