„Když dobře zvládneme zbytek podzimu, na jaře se může stát cokoliv," usmívá se při pohledu na tabulku obránce Michal Frydrych.

Michale, jak vyplníte přestávku? Při té minulé jste hráli přátelák s Žižkovem.
Tentokrát žádný zápas v plánu nemáme, ale jsou tam dvoufázové tréninky, kvalitně potrénujeme. Je nás tu sice méně, ale doplnili jsme se o kluky z juniorky a z dorostu. Pro ně je dobré, že si to s námi vyzkouší.

Je i pro vás osobním cílem, až bude někdy reprezentační přestávka, také odjet s nároďákem pryč?
(usmívá se) Samozřejmě. Dřív jsem občas jezdil na srazy s jednadvacítkou a bylo to super. Je to můj sen, dostat se tam.

Po pěti výhrách jste dvakrát remizovali. Co chybělo k tomu, aby výher bylo sedm?
V Jablonci jsme nebyli úplně koncentrovaní. Domácí na nás v prvním poločase vletěli a my se z toho nemohli vymanit. Chyběly nám síly navíc, které by to mohly zvrátit na naši stranu. Pořádně jsme se nedostali do zápasu, to byla největší chyba. S Bohemkou jsme nezachytili prvních pět minut, dostali gól a měli to těžké. Rychle jsme vyrovnali a ve druhém poločase jsme měli čtyři šance, dali tyčku, ale bohužel se to nepovedlo. Mohly to být důležité body.

Do konce podzimu čeká Slavii náročný program. Na Duklu, doma Boleslav a do Zlína.
Při pohledu na tabulku je to těžké rozlosování, všichni víme, že ani na Dukle nejsou jednoduché zápasy. Musíme se co nejlépe připravit a už na Dukle v pátek hrát dobře.

Vy pocházíte z Přerovska, kde jste i fotbalově vyrůstal, takže do Zlína jste to měl kousek. Co říkáte na jejich podzimní jízdu? Ševci jsou nečekaně druzí.
Už minulý podzim měli takhle našlápnutý, takže asi nepůjde úplně o náhodu. Trenér Páník mě trénoval v Ostravě v dorostu a juniorce, takže vím, že tým umí velice dobře připravit.

Slavia vyhlásila před sezonou, že chce hrát o nejvyšší příčky, ale teď se vše vyvrbilo tak, že hraje o nejvyšší. Mluvíte o ní i v kabině se spoluhráči?
Jsme nahoře, ale začátek sezony nebyl ideální. Pak se to zvedlo, nikdo nám třeba tolik nevěřil, ale udělali jsme dobrou šňůru a dostali jsme se nahoru. Musíme se tam udržet a když dobře zvládneme zbytek podzimu, na jaře se může stát cokoliv. Všichni děláme všechno pro to, abychom dostali Slavii na tu nejvyšší příčku, ale trenér nám říká, že musíme jít krok za krokem a nechávat na hřišti všechno. Když to dodržíme, může to být skvělá sezona.