Pražané se obávali uzavření některých tribun, což se nestalo. Za události během podzimního domácího zápasu Evropské ligy s AS Řím (2:0) ve skupině dostala Slavia pokuty v celkové výši 91.625 eur (asi 2,23 milionu korun), což je nejvyšší peněžitý trest, jaký jí disciplinární komise UEFA dosud udělila. Pražané měli navíc podmínečně uzavřenou tribunu Sever a asistent trenéra Zdeněk Houštecký tehdy dostal za nesportovní chování trest na jedno utkání.

Příběh se v odvetě s dalším italským klubem opakoval. Disciplinární komise vytkla Slavii organizační nedostatky a chování fanoušků na tribunách. Pražané musejí zaplatit 32.000 eur za blokování schodiště a východů, což je tradiční problém na tribuně Sever. Fanoušci se podle UEFA provinili také provokativními a urážlivými hesly (20.000 eur) a vhazováním předmětů na hrací plochu (35.000 eur).

Fotbalistka Slavie Marjolen Nekesa
Měla sotva na večeři, agent ji využil. Hvězda Slavie posílá důrazné varování

Díky účasti a výsledkům v Evropské lize získala Slavia v této sezoně 12,43 milionu eur (316 milionů korun).

Slávisté v odvetě marně doháněli porážku 2:4 z Milána, navíc opět dohrávali o deseti. V době největšího tlaku domácích švédský sudí Nyberg po dlouhé konzultaci s videorozhodčím vyloučil Holeše, který přišlápl kotník Calabriovi. Pražané tak vydrželi v plném počtu o šest minut kratší dobu než v úvodním zápase, v němž byl Diouf vyloučen v 26. minutě.

Mojmír Chytil ze Slavie
Gól Slavie oživil debatu o kalibrované čáře. Platil správně, rozhodla komise

Červená karta spustila emoce na hřišti i v hledišti, odkud pak přiletělo na hrací plochu několik kelímků s pitím. Po řadě sporných soubojů dostal za protesty žlutou kartu i trenér Trpišovský.

Někteří fanoušci později zareagovali na výzvu vedení Slavie a přiznali se k házení předmětů na hrací plochu. Odčiní si jej veřejnými pracemi ve prospěch klubu. Na sociální síti X o tom informoval předseda představenstva Pražanů Jaroslav Tvrdík s tím, že ostatním viníkům hrozí pokuta až 50.000 korun a dvouletý zákaz vstupu na všechna utkání v Edenu.