„Soupeř vyhrál zaslouženě a my se musíme doma hodně zlepšit,“ uznal trenér Jindřich Trpišovský, který po duelu neskrýval rozladění.

Boj o každý míč, boj se skvěle organizovanou obranou, boj s odhodlaným soupeřem. Slávisté předem věděli, že do Polska nejedou na pohodový výlet. 

Zápas před vyprodanými tribunami (či spíše tribunkami) pro 5500 diváků probíhal podle očekávání. Nekonal se žádný festival fotbalové kreativity, zato se hrálo s nesmírným nasazením. Šancí bylo k vidění pomálu, ale jako první se radovali domácí – po půlhodině hry předvedl své kvality španělský útočník López.

Ivan Schranz slaví branku do sítě Panathinaikosu.
Soupeř s podporou z nebes. Na slávisty čeká obrana vyztužená zázračnou Madonou

„Dostali jsme gól ze situace, na kterou jsme se připravovali, to určilo ráz zápasu,“ litoval kouč Pražanů.

Trpišovský měl už před zápasem vrásky z početné marodky, v závěru první půle se navíc zranil Oscar. Místo něj se na hřiště poprvé v sezoně podíval Plavšič. Srbský střízlík se pak v 60. minutě podílel na kuriózním vyrovnání z kopačky Holeše, jehož centr k rozčarování polského publika skončil v bráně Rakówa.

Sestřih utkání:

Zdroj: O2 TV Sport

Bude série úspěchů pokračovat?

Hosté však neslavili dlouho. Hned po výkopu slávistická obrana trestuhodně zaspala a Tudor už si před brankářem Mandousem věděl rady. To byla pro Pražany ledová sprcha. „Banální situace,“ zlobil se Trpišovský.

Sešívaní se i nadále snažili o kombinaci, ale do cesty se jim kromě pozorně bránících domácích pletla i vlastní nepřesnost. Hráči polského celku dobře věděli, jak bránit sice hubený, ale přece jenom náskok, a slávisté nedokázali vymyslet nic navíc. Jediným alespoň trochu nebezpečným slávistou byl Usor, ani on ale vyrovnat na 2:2 nedokázal.

Michal Bílek při zápasu s Karabachem v Baku.
Plzeňský kouč Bílek: S výsledkem jsem spokojený, ale čeká nás velmi těžká odveta

Znamená to, že v odvetě ve vršovickém Edenu (25. srpna od 19.00) musí Slavia vyhrát alespoň o dvě branky, v případě vítězství o gól se bude prodlužovat. Naopak Rakówu stačí i remíza. Za celou éru trenéra Trpišovského se ještě nestalo, aby červenobílí scházeli v podzimní skupině evropských pohárů. Podaří se jim cennou sérii prodloužit?

„Chceme jít dál. Musíme ukázat víc než dneska. Věřím, že v domácím prostředí budeme odvážnější a důraznější," slíbil trenér celkovou mobilizaci.