Vyplnilo se tak přání mnoha slávistů, aby se jejich tým střetnul se slavným soupeřem. Chelsea do čtvrtinále Evropské ligy prošla ve velkém stylu, když Dynamo Kyjev vyřadila po výsledcích 3:0 a 5:0.

Slavia se o postup mezi nejlepší osmičku střetla s trojnásobným šampiónem Evropské ligy FC Sevilla. V prvním zápase dokázala na hřišti španělského celku uhrát remízu 2:2 a stejný výsledek svítil na tabuli i po devadesáti minutách pražské odvety. V infarktovém prodloužení pak slávisté nejprve inkasovali, ale brankami Van Burena a Traorého dokázali zápas otočit a postarat se o jedno z největších překvapení letošního ročníku soutěže.

Pokud by se svěřencům trenéra Trpišovského podařilo překonat i překážku v podobě Chelsea, v semifinále by je čekal vítěz dvojzápasu Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt. V semifinále evropské pohárové soutěže byla Slavia naposledy v roce 1996, kdy vypadla s francouzským Bordeaux, v jehož dresu se tehdy představily takové hvězdy jako Bixente Lizarazu, Christophe Dugarry či Zinedine Zidane.

Los Evropské ligy

Čtvrtfinále (11. a 18. dubna)
Arsenal - Neapol
Villarreal - Valencia
Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt
SK Slavia Praha - Chelsea

Semifinále (2. a 9. května)
Arsenal/Neapol - Villarreal/Valencia
Benfica/Frankfurt - Slavia/Chelsea