„Ve fotbale je možné všechno,“ připomněl kouč Karel Jarolím. Že by ale fotbalová Slavia v odvetě ztratila náskok 3:0 z domácího duelu, to si nemůže připouštět.

Co by se tedy muselo stát, aby český mistr přece jen vypadl s Crvenou Zvezdou Bělehrad a nepostoupil do Evropské ligy?

„Hlavně musíme působit disciplinovaně, nenechat se nikým a ničím vyprovokovat,“ upozorňuje útočník Zdeněk Šenkeřík, autor dvou branek z úvodního zápasu.

Co tím myslel, je zřejmé. Bouřlivé prostředí, které bude hnát domácí tým za zázrakem. Hrozbu násilností, kterými se srbští rowdies prezentovali už v Praze na ulicích.

A v neposlední řadě i provokování přímo na hřišti. Sebevědomí mladíci se už v Edenu po soupeřích co chvíli ohnali, používaly hodně loktů.

„Věřím, že rozhodovat se bude na hřišti,“ tvrdí trenér Jarolím. A Jaroslav Černý, v posledních utkáních slávistický kapitán, se přidává: „Myslím, že žádný incident podobný tomu v Bukurešti, kde bylo předčasně ukončeno utkání Dimana s Libercem, se nestane.“

Samozřejmě, v této krajní variantě by Slavia postoupila po kontumační výhře, to je ale extrémní možnost.

Naopak reálné je, že Jarolímova parta vstřelí alespoň jeden gól. V tom případě by se sok musel trefit pětkrát, což je vysoce nepravděpodobné.

A přitom právě v obraně má, jak ukázalo střetnutí v Edenu, nikoliv skulinky, ale rovnou pořádné díry.

„Nesmíme jen bránit, musíme se prezentovat aktivně,“ ví proto moc dobře stratég Jarolím.

Zatímco při zmínce o hrozbě násilí v ochozech byl klidný, zdravotní stav defenzivního záložníka Hocina Ragueda mu dělá vrásky na čele.

Tuniský záložník v posledním ligovém zápase v Teplicích předčasně opustil hřiště kvůli poranění kotníku a spíš se zdá, že připraven do utkání nebude.

„Rozhodneme se patrně až v poslední chvíli.“

Pokud Ragued nebude k dispozici, je podle Jarolímových slov možné, že poprvé v sezoně nastoupí Petr Trapp, jenž hrál naposledy za slávistickou rezervu v Sezimově Ústí.

Ani případná nerozehranost Trappa by však neměla ohrozit všemi očekávaný postup Slavie do Evropské ligy.